Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37143 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Toyota Prius Plug-in Hybrid 2017. Zasięg około 50 km na silniku elektrycznym

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Toyota Portal Green Car Reports informuje, że Toyota Prius Plug-in Hybrid następnej generacji będzie mogła przejechać 48-56 km wyłącznie na silniku elektrycznym. Informacje te nie są oficjalnie potwierdzone przez producenta. Jeśli się sprawdzą, nowy Prius Plug-in przetasuje rynek aut ładowanych z gniazdka. Znajdzie się wówczas w czołówce hybryd plug-in o największym zasięgu na silniku elektrycznym.

Fot. Toyota Premiery nowego modelu Plug-in spodziewamy się w 2017 roku. Poprzedzi ją wejście na rynek na przełomie 2015 i 2016 roku długo oczekiwanego Priusa czwartej generacji — liftbacka ładującego baterie energią odzyskaną z hamowania. Nowy Prius będzie miał sportowy wygląd i bardziej dynamiczny napęd, oszczędniejszy od obecnego o 15%.

Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał nowy Prius, lecz wiadomo, że zespół projektowy inspirował się opracowanym przez europejskie studio ED2 hybrydowym cross-overem C-HR. Wiele wskazuje też na to, że Prius 2016 będzie pierwszym modelem opartym na nowej platformie TNGA, zbudowanej w ramach wdrażanej właśnie całościowej reorganizacji produkcji, nazywanej Nową Architekturą Globalną Toyoty (TNGA). Reforma obejmuje zintegrowane prace nad platformami i napędami, które pozwolą obniżyć środek ciężkości, stosować lżejsze komponenty i podnieść sprawność silników o 15%. Napędy hybrydowe będą efektywniejsze dzięki modernizacji silników elektrycznych oraz inwerterów, a także zmniejszeniu rozmiarów akumulatorów.

Obecnie w Polsce dostępnych jest tylko kilka modeli hybryd ładowanych z gniazdka, m.in. Opel Ampera dostępny od 158 950 zł, Toyota Prius Plug-in Hybrid od 160 900 zł i Mitsubishi Outlander PHEV od 199 990 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • majster (gość)

    Ja poczekam jednak na potwierdzone informacje od producenta. Ludzie czasami lubią dodawać coś od siebie. Chociaż muszę przyznać, że jeśli Prius osiągnie taki wynik na jednym ładowaniu silnika elektrycznego to jest to już spory wyczyn. Dla wielu ludzi którzy dojeżdżają po kilkanaście km codziennie do pracy to jest już spore udogodnienie połączone z oszczędnością. Brawo

  • gościo (gość)

    Jak oni dodatkowo zmniejszają te akumulatory. One i tak przechowują w sobie taką ilość energii że to jest nie do pomyślenia. Obecne telefony jak dzień bez ładowania wytrzymają to już jest dobrze. Jeszcze co prawda do wyjścia nowego priusa jeszcze kupa czasu, ale prognozy wyglądają obiecująco.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł