Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Toyota Prius Prime. Wirtualna przejażdżka

Data publikacji: Autor: (ip)

Nowy Prius Plug-In Hybrid, zbudowany na bazie Priusa czwartej generacji, wyposażony jest w litowo-jonowy akumulator o pojemności 8,8 kWh, pozwalający bez uruchamiania silnika spalinowego przejechać 50 km i rozwinąć prędkość do 135 km/h / Fot. Toyota Podczas konferencji technicznej TechCrunch Disrupt 2016 w San Francisco Toyota zaprosiła jej uczestników do niezwykłego symulatora jazdy Priusem Prime po wirtualnych światach.

Przed jesiennym rozpoczęciem sprzedaży Priusa Prime w USA (odpowiednikiem tego modelu będzie w Europie Prius Plug-In Hybrid) Toyota postanowiła dać miłośnikom nowatorskich rozwiązań przedsmak jazdy nowym samochodem, korzystając ze znakomitej okazji – konferencji TechCrunch Disrupt. Impreza, która skupia wynalazców, najbardziej dynamicznych przedsiębiorców oraz inwestorów, jest katalizatorem nowych przedsięwzięć, pomysłów i produktów.

Do współpracy przy stworzeniu symulatora Toyota zaprosiła najlepszych specjalistów. Za projekt wirtualnego świata zabrał się Syd Mead, współtwórca scenografii do filmów „Tron” i „Blade Runner”, scenariusz stworzył laureat nagrody Emmy Jason Zada.

 Symulator wyposażono w prawdziwą kierownicę Priusa Prime i poruszany siłownikami fotel, wyposażony w pasy bezpieczeństwa, a za wyświetlanie wirtualnego świata z perspektywy realistycznej kabiny Priusa Prime odpowiadały gogle HTC Vive. Przed rozpoczęciem przejażdżki każdy z chętnych dostawał do ręki wirtualny pędzel, za pomocą którego miał namalować sceny ze swego wirtualnego świata, które stanowiły potem elementy symulacji. Następnie zasiadał w fotelu, zakładał gogle i wyruszał w drogę z zadaniem dowiezienia do celu tajemniczego autostopowicza. Zapięcie pasów okazywało się konieczne!

Redakcja poleca:

Polacy przestaną kupować samochody i zaczną je wypożyczać?
Varsovia. Luksusowa limuzyna z Polski
Blokowanie lewego pasa. Jaki grozi mandat?

Nowy Prius Plug-In Hybrid, zbudowany na bazie Priusa czwartej generacji, wyposażony jest w litowo-jonowy akumulator o pojemności 8,8 kWh, pozwalający bez uruchamiania silnika spalinowego przejechać 50 km i rozwinąć prędkość do 135 km/h. Oznacza to, że przy codziennych dojazdach do pracy, sklepu czy kina można poruszać się wyłącznie w trybie elektrycznym, nie spalając w ogóle benzyny. Ładowanie akumulatora ze zwykłego gniazdka trwa tylko 2,3 godziny. Średnie zużycie paliwa zmierzone w cyklu mieszanym to jedynie 1,4 l na 100 km. Prius Plug-in Hybrid będzie dostępny w Europie pod koniec tego roku.

Nowy Prius Plug-In Hybrid, zbudowany na bazie Priusa czwartej generacji, wyposażony jest w litowo-jonowy akumulator o pojemności 8,8 kWh, pozwalający bez uruchamiania silnika spalinowego przejechać 50 km i rozwinąć prędkość do 135 km/h / Fot. Toyota

Nowy Prius Plug-In Hybrid, zbudowany na bazie Priusa czwartej generacji, wyposażony jest w litowo-jonowy akumulator o pojemności 8,8 kWh, pozwalający bez uruchamiania silnika spalinowego przejechać 50 km i rozwinąć prędkość do 135 km/h / Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • angelson (gość)

    Dobra zachęta do zwrócenia uwagi na Priusa. Ale i tak bym wolał umówić się na jazdę próbną i osobiście sprawdzić jak się go prowadzi.

  • Hugo (gość)

    Miałem okazję jeździć hybrydą. Fajne uczucie kiedy odjeżdża się z parkingu całkowicie bezgłośnie. Jeśli nowy Prius pozwoli na "bez uruchamiania silnika spalinowego przejechać 50 km i rozwinąć prędkość do 135 km/h" to już coś - oszczędności całkiem realne.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości