Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38789 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota. Rekordowe pierwsze półrocze w sprzedaży

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Lipcowe wyniki rejestracji nowych samochodów potwierdzają, że trwa dominacja Toyoty na polskim rynku. Marka zarejestrowała w ciągu miesiąca 5 839 samochodów, wyprzedzając konkurencję o ponad 2 000 aut. Tym samym całkowita pula samochodów Toyoty, które w tym roku trafiły na drogi, wzrosła do 46 460 aut, a jej przewaga nad konkurencją do ponad 14 000 samochodów. Swoją pozycję lidera umocniła także Corolla. PROACE i PROACE CITY zanotowały bardzo dobry miesiąc, który wzmocnił Toyotę na rynku aut dostawczych.
Fot. Toyota Lipcowe wyniki rejestracji nowych samochodów potwierdzają, że trwa dominacja Toyoty na polskim rynku. Marka zarejestrowała w ciągu miesiąca 5 839 samochodów, wyprzedzając konkurencję o ponad 2 000 aut. Tym samym całkowita pula samochodów Toyoty, które w tym roku trafiły na drogi, wzrosła do 46 460 aut, a jej przewaga nad konkurencją do ponad 14 000 samochodów. Swoją pozycję lidera umocniła także Corolla. PROACE i PROACE CITY zanotowały bardzo dobry miesiąc, który wzmocnił Toyotę na rynku aut dostawczych.

Toyota. Zwiększa się przewaga na polskim rynku

W lipcu 15 procent wszystkich nowych samochodów zarejestrowanych miało znaczek Toyoty. W ubiegłym miesiącu do klientów trafiło 5 839 samochodów marki, o 17 procent więcej niż rok wcześniej i o 2 057 aut więcej niż zarejestrowała druga marka w rankingu.
Od stycznia do lipca z salonów Toyoty wyjechało 46 460 aut, o 51 procent więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Udział marki w rynku wynosi po 7 miesiącach roku 16,5 procent. W ujęciu od początku roku przewaga Toyoty nad drugą marką wynosi już 14 061 pojazdów.

Toyota. Corolla najpopularniejsza

Corolla zamknęła kolejny miesiąc na pierwszym miejscu, notując w lipcu 1 348 rejestracji. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Yaris, który zajął czwarte miejsce z wynikiem 1 303 egz., oraz RAV4 na piątym miejscu, który trafił do 1 087 kierowców.
Od początku roku zarejestrowano 13 683 Corolle i 10 920 Yarisów, które zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. RAV4 jest szóste z wynikiem 6 842 egz., zaś Toyota C-HR znalazła się na 9. miejscu po zarejestrowaniu od stycznia do lipca 5 690 samochodów.

W lipcu Corolla, AYGO i RAV4 były liderami swoich segmentów, zaś Yaris i Toyota C-HR znalazły się na drugich miejscach. Licząc od początku roku, wszystkie te modele zajmują pierwsze miejsca w segmentach, zaś udział AYGO w rynku małych samochodów nieprzerwanie oscyluje wokół 50 procent i wynosi obecnie 47,6 procent. Highlander znalazł się w minionym miesiącu na bardzo dobrym, czwartym miejscu po zarejestrowaniu 160 egzemplarzy. Łącznie od początku roku 7-osobowy SUV trafił do 697 kierowców.

Camry jest niezmiennie czwartym najpopularniejszym średniej wielkości sedanem w Polsce – w tym roku salony opuściło 2 209 aut tego modelu, o 85 procent więcej niż rok wcześniej. W lipcu Camry zanotowała 285 rejestracji.

Toyota. Dobry okres dla aut dostawczych

PROACE CITY nie tylko jest najpopularniejszym kompaktowym vanem, ale odpowiada za 24,5 procent całkowitej sprzedaży tego typu samochodów. W lipcu polscy klienci zarejestrowali 371 egzemplarzy, zaś od początku roku – 3 424 auta. Są to dwukrotnie lepsze wyniki od liczby rejestracji modelu zajmującego drugie miejsce.

Zobacz także: Taka kradzież to plaga. Jak działa metoda na parawan?

Lipiec był bardzo dobrym miesiącem także dla PROACE’a. W minionym miesiącu średniej wielkości van Toyoty zanotował 224 rejestracje i znalazł się na drugim miejscu miesięcznego zestawienia. Od początku roku salony opuściły 1 574 egzemplarze tego modelu, o 66% więcej rok do roku. PROACE w ujęciu od stycznia do lipca zajmuje czwarte miejsce, ale trzeci najchętniej kupowany pojazd tego segmentu wyprzedza go już tylko o 1 egzemplarz.

Hilux jest drugim najpopularniejszym pick-upem w Polsce. W lipcu zarejestrowano 115 jego egzemplarzy, a od początku roku – 672 auta (+77 procent rok do roku). Udział Hiluxa w segmencie wynosi obecnie 30,1 procent.

Zobacz także: Jeep Compass w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Oleszawski (gość)

    Oni zawsze biją na głowe wszystkie inne marki pod względem sprzedaży. Co jakiś czas wypuszczają jakiś nowy model. Wiedzą jak zyskać klientów.

  • Adam (gość)

    Ładnie im wyszła sprzedaż w tym półroczu, oby tak dalej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł