Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36700 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Toyota Tundra z milionem mil na liczniku

Data publikacji: Autor: (ip)

Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał Toyotą Tundrą milion mil (1,6 mln km). Był tak zadowolony ze swojego samochodu, że jeszcze długo nie zamierzał go sprzedawać. Inżynierowie Toyoty mieli jednak dla niego propozycję nie do odrzucenia. Dla ludzi projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę / Fot. Toyota Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał Toyotą Tundrą milion mil (1,6 mln km). Był tak zadowolony ze swojego samochodu, że jeszcze długo nie zamierzał go sprzedawać. Inżynierowie Toyoty mieli jednak dla niego propozycję nie do odrzucenia. Dla ludzi projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę.

Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał Toyotą Tundrą milion mil (1,6 mln km). Był tak zadowolony ze swojego samochodu, że jeszcze długo nie zamierzał go sprzedawać. Inżynierowie Toyoty mieli jednak dla niego propozycję nie do odrzucenia. Dla ludzi projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę / Fot. Toyota Terenowa Tundra z milionem mil na liczniku pochodzi z 2007 roku. Był to jeden z pierwszych samochodów wyprodukowanych w fabryce w San Antonio w Teksasie. Victor Sheppard jest jego pierwszym właścicielem. Od dnia wyjechania z salonu nowym autem co roku przejeżdżał nim 125 tys. mil (200 tys. km) rocznie, regularnie kursując w sprawach zawodowych na trasie z Houma w Louisianie do Północnej Dakoty, Wyoming i Virginii.

„Większość ludzi nie wierzy, jak dużo części w tym samochodzie nigdy nie zostało wymienionych. Victor bardzo o niego dbał” – powiedział Ron Weimer, szef salonu Greg Leblanc Toyota, z którego pochodzi Tundra.

Samochód nadal używa oryginalnego silnika i skrzyni biegów; nie wymagał też lakierowania. W ciągu 9 lat Sheppard robił standardowe przeglądy i zalecane przez producenta wymiany, takie jak wymiana oleju, klocków hamulcowych czy pasków. Nawet siedzenia są w bardzo dobrym stanie – na tapicerce nie ma żadnych uszkodzeń. Trudno się jednak dziwić, że pan Sheppard był do swojego auta bardzo przywiązany. Dlatego aby przekonać go do rozstania z wiernym pick-upem, Toyota zaoferowała mu w zamian nową Tundrę.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał Toyotą Tundrą milion mil (1,6 mln km). Był tak zadowolony ze swojego samochodu, że jeszcze długo nie zamierzał go sprzedawać. Inżynierowie Toyoty mieli jednak dla niego propozycję nie do odrzucenia. Dla ludzi projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę / Fot. Toyota  „Zbadanie samochodu z przebiegiem miliona mil, tak doskonale zachowanego, z oryginalnymi komponentami, to dla nas wyjątkowo cenne doświadczenie – powiedział Mike Sweers, główny inżynier ciężarówek w Toyota Technical Center. – Nasz zespół rozbierze auto na części, aby sprawdzić, jak nasze decyzje podjęte przy projektowaniu tego modelu wpłynęły na jego długowieczność. Wykorzystamy tę wiedzę w pracach nad przyszłymi modelami”.

 Mówiąc najprościej, chodzi o to, żeby w miarę unowocześniania poszczególnych modeli, przy okazji niczego nie zepsuć i nie pozbawić samochodów japońskiej marki ich największego atutu – niezawodności i trwałości. Chodzi także o sprawdzenie jakości produkcji. Jest to tym ważniejsze, że samochód powstał niedługo po uruchomieniu nowej fabryki w San Antonio.

Uroczystość przekazania Victorowi Sheppardowi nowej Tundry, modelu z 2016 roku, odbyła się w salonie Greg Leblanc Toyota Houma, którego pan Sheppard jest stałym klientem. Tak się złożyło, że jest to już 16. egzemplarz tego modelu w jego posiadaniu – magia liczb działa!

„Wierzę w jakość i niezawodność Toyoty – powiedział Sheppard podczas odbierania kluczyków do nowego auta. – Przejechanie miliona mil jednym samochodem tej marki wcale mnie nie zaskoczyło”.

Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał Toyotą Tundrą milion mil (1,6 mln km). Był tak zadowolony ze swojego samochodu, że jeszcze długo nie zamierzał go sprzedawać. Inżynierowie Toyoty mieli jednak dla niego propozycję nie do odrzucenia. Dla ludzi projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę / Fot. Toyota

Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał Toyotą Tundrą milion mil (1,6 mln km). Był tak zadowolony ze swojego samochodu, że jeszcze długo nie zamierzał go sprzedawać. Inżynierowie Toyoty mieli jednak dla niego propozycję nie do odrzucenia. Dla ludzi projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę / Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • rafał (gość)

  Mimo sporego przebiegu auto nadal jak widać jest w kondycji. Jak widać Tundra to bardzo wytrzymałe auto, bo przy dzisiejszych realiach rzadko które auto wytrzyma taki przebieg.

 • Lot (gość)

  No faktycznie gość naklepał trochę kilometrów. Jednak ten wynik mnie aż tak bardzo nie dziwi. Toyota ma bardzo dobre motory. Sam użytkowałem Corolle długie lata i akurat z silnikiem nigdy nie miałem żadnych problemów. Fajnie koncern się zachował ...

 • mania (gość)

  w ogóle nie jestem zaskoczona. też jeżdżę toyotą, co prawda nie tundra, a avensis, ale tak naprawdę. z tym autem się nic nie dzieje. ani się nie psuje, ani więcej nie pali, silnik chodzi idealnie. na przeglądy i drobne naprawy, czy czasem żeby sprawdzić czy wszystko gra, jeżdżę do salonu toyoty na czerniakowskiej. mam do nich zaufanie, a przerobiłam parę warsztatów w stolicy do tej pory ;)

 • RX (gość)

  9 latek to prawie jak nowe auto :D Większość czasu spędziło na autostradach nie takich drogach jak w Polsce gdzie auto było pewnie 2-3 mniej obciążone złymi warunkami. U nas widziałem Lanosy po ponad 500tyś przebiegu a Toyoty już nie, pewnie jakieś są ale nie trafiłem na takie. Do tego jak właściciel wspomina dbał o auto a z tego co zaobserwowałem z autami dopiero coś się dzieje po 4-5 latach od zakupu gdy nie dbasz a czasem i 6latach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Tundra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Tundra opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Toyota Tundra Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł