Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38932 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Toyota U2 Urban Utility Concept. Dla mieszkańców miast

Data publikacji: Autor: (ip)

Toyota zaprezentowała na Canadian International Auto Show koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design / Fot. Toyota Toyota zaprezentowała na Canadian International Auto Show koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design.

Toyota zaprezentowała na Canadian International Auto Show koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design / Fot. Toyota Otwarta architektura Toyoty U2 to nowy pomysł na użyteczność miejskiego samochodu. Materiały wykończeniowe dobrano w taki sposób, aby jak najlepiej służyły różnym zastosowaniom. Projekt umożliwia otwarcie dachu poprzez złożenie rolety, opuszczenie drzwi bagażnika, aby utworzyły rampę, i dostosowanie wnętrza do indywidualnych potrzeb dzięki systemowi prowadnic.

 „Toyota dostrzegła nowe pole do eksploracji, jakie stwarza reurbanizacja miast. Coraz więcej młodych ludzi chce mieszkać w centrach miast i potrzebują samochodów, które zapewniają im przestronność i elastyczność wnętrza, zwinność i łatwość prowadzenia na ciasnych ulicach oraz radość z jazdy – powiedział Kevin Hunter, prezydent Calty Design.

Uniwersalne wnętrze

Studio Calty czerpało inspirację ze stylu życia twórczych, przedsiębiorczych mieszkańców miast, wyróżniających się zamiłowaniem do przygody i sportów na świeżym powietrzu, które wymagają odpowiedniego sprzętu. Toyota U2 daje możliwości dostosowania wnętrza do bezpiecznego i wygodnego przewozu różnego rodzaju bagaży, takich jak rowery, snowboardy czy sprzęt wspinaczkowy.

Zobacz także: Genewa 2016. SsangYong SIV-2

Toyota zaprezentowała na Canadian International Auto Show koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design / Fot. Toyota Na uniwersalność wnętrza U2 składa się wiele różnorodnych rozwiązań. Wszechstronny system prowadnic oraz chowana belka umożliwiają mocowanie w zasadzie wszystkiego, od koszy i skrzynek przez wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy po stojaki rowerowe. Przednie siedzenia są łatwe w składaniu i wyjmowaniu, natomiast tylne można złożyć i przytwierdzić do bocznych ścian auta. Boczne szyby otwierają się do góry, umożliwiając łatwe sięgnięcie do bagażnika z boku auta. Kierowcy mogą wybierać spośród szerokiej gamy materiałów wykończeniowych, dostosowując ich rodzaj i stopień odporności do planowanych zastosowań pojazdu.

 Idealne auto miejskie?

Gęsty ruch, dziury w nawierzchni, ciasne zakręty – miejskie warunki stawiają przed samochodami specyficzne wymagania. Toyota U2 ma sztywne podwozie oraz nadwozie o wielu zastosowaniach. Tylna szyba w całości chowa się w tylnych drzwiach, które otwierają się do dołu, tworząc wygodną rampę. Takie rozwiązanie sprawia, że załadowanie i wyładowanie samochodu jest wyjątkowo wygodne. Opierający się na ziemi brzeg tylnych drzwi jest obłożony ochronnymi wzmocnieniami, które można łatwo wymienić. Na dachu umieszczone są cztery panele do mocowania bagaży.

Toyota zaprezentowała na Canadian International Auto Show koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design / Fot. Toyota

Toyota zaprezentowała na Canadian International Auto Show koncepcyjny samochód dla kreatywnych mieszkańców miast – Toyota U2 Urban Utility Concept. Auto powstało w kalifornijskim studiu Toyoty, Calty Design / Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Romero (gość)

    Tak patrzę, że to będzie bardzo funkcjonalne auto. Przyda się do wielu rzeczy, opuszczane drzwi bagażnika czy też otwierany dach to naprawdę ciekawe rozwiązania. Myśle, że będzie się ono sprzedawać w sporych ilościach. Toyota rozkręca produkcję oferując auto dla każdego na jego własne potrzeby.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł