Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38596 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota Yaris Hybrid. To już 200 tys. aut

Data publikacji: Autor: (mm)

Toyota Yaris Hybrid / Fot. Toyota Fabryka Toyoty w Valenciennes wyprodukowała 5 października 200-tysięcznego hybrydowego Yarisa. Samochód w kolorze Pure White High niedługo trafi do nowego właściciela mieszkającego we Francji.

Toyota Yaris Hybrid / Fot. Toyota Z francuskiego zakładu wyjeżdża codziennie 300 hybrydowych Yarisów. Ich udział w całkowitej produkcji modelu wzrósł z 25% w 2012 roku do 40% obecnie.

Yaris jest najchętniej kupowanym samochodem Toyoty w Europie. W 2014 roku nabywców znalazło 181 105 egzemplarzy, co stanowi jedną piątą wszystkich samochodów sprzedanych przez Toyota Motor Europe. Spośród nich jedna trzecia to hybrydy (58 530 egz.). Największym zainteresowaniem Yaris Hybrid cieszy się we Francji, gdzie nowych właścicieli znajduje 20% ich ogólnej liczby. Po 16% trafia do Włoch i Wielkiej Brytanii.

O tym się mówi: Nemanja Nikolić show! Wygrana Legii w debiucie Czerczesowa

Yaris Hybrid jest wyposażony w układ napędowy wykorzystujący dwa silniki: 1,5-litrowy benzynowy oraz elektryczny. Akumulator hybrydowy jest ładowany energią odzyskiwaną podczas hamowania i nie wymaga doładowania z sieci energetycznej. Auto zużywa 3,3 l/100 km (wg pomiarów w cyklu NEDC) i emituje tylko 75 g CO2/100 km. Jest to najniższy wynik wśród wszystkich hybryd niepobierających energii z zewnątrz (wg ADEME).

Yaris Hybrid jest produkowany we francuskiej fabryce Toyoty od kwietnia 2012 roku. Przy jego produkcji znalazło zatrudnienie 3800 pracowników.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • yolo (gość)

    I u nas w Polsce ludzie się teraz coraz częściej wybierają samochody hybrydowe. Yaris i Auris mocno w czołówce, co nawet na drogach można zauważyć. Co do tego odzyskiwania energii z hamowania to do niedawna myślałem że to bardziej bajer. Polecam obejrzenie filmu jak toyota przygotowuje śniadanie dla 170 osób przy pomocy odzyskanej energii z hamowania.

  • kubik (gość)

    samochody hybrydową są już na prawdę bardzo popularne. wystarczy się rozejrzeć dookoła. a co do tego yarisa to spalanie 3,3 wygląda super. taki wynik uważam za godny pogratulowania.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Yaris zdjęcia

Toyota Yaris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Yaris Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł