Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36214 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Rajdy

Toyota Yaris WRC. Trwaja testy

Data publikacji: Autor: (ip)

Toyota Yaris WRC 

Łącznie prototyp ma za sobą już ponad 5000 km. Zespół pod kierownictwem Tommiego Mäkinena pracował nad nowym samochodem przez 9 miesięcy.

Fot. Toyota Zespół Toyota GAZOO Racing WRC zakończył budowę nowego prototypu Yarisa WRC. Na pierwszych testach auto uzyskało obiecujące wyniki. Toyota zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym sezonie.

Nowy prototyp Yarisa WRC ma za sobą pierwsze testy drogowe. W maju tego roku w największej tajemnicy Toyota GAZOO Racing WRC przeprowadziła pierwsze próby w okolicy swojej siedziby w Puuppoli w Finlandii, po których rozpoczęły się testy na południu Europy. Łącznie prototyp ma za sobą już ponad 5000 km. Zespół pod kierownictwem Tommiego Mäkinena pracował nad nowym samochodem przez 9 miesięcy.

Mäkinen, czterokrotny mistrz świata WRC, był pod wielkim wrażeniem, kiedy pierwszy raz siadł za kierownicą Yarisa. „Nie mogłem się oprzeć i jako pierwszy wypróbowałem nowy samochód. Wrażenie było fantastyczne. Miałem z tej jazdy wielką przyjemność” – skomentował szef zespołu. Zdaniem Mäkinena drugi prototyp przyniósł ogromny postęp względem testowanego w ubiegłym roku poprzednika.

Redakcja poleca:

„Włożyliśmy wiele wysiłku, aby przez cały czas trzymać się harmonogramu budowy auta. Auto pozwoliło nam zwiększyć tempo i bardziej zróżnicować testy. Chcemy sprawdzić zachowanie nowego Yarisa WRC we wszystkich warunkach i na wszystkich rodzajach nawierzchni przed debiutem w 2017 roku” – podsumował dotychczasowe postępy Tommi Mäkinen.

„Prowadzenie auta i jego wyważenie są doskonałe. To niezwykły projekt. Od początku fazy testów mogliśmy się skupić na jazdach, bo samochód jest wyjątkowo niezawodny i nie sprawia większych problemów technicznych. Wypróbowaliśmy go na wielu różnych nawierzchniach, ale osiągi auta okazały się bardzo spójne” – dodał Juho Hänninen, główny kierowca testowy, wielokrotny zwycięzca rajdów na całym świecie i mistrz serii SWRC 2011.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • rajd (gość)

    wygląda dobrze, ciekawy jestem jak się prowadzi. zobaczymy na torze, powodzenia

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Yaris zdjęcia

Toyota Yaris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Toyota Yaris Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł