Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37855 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota zwiększyła sprzedaż hybryd. Które modele są najpopularniejsze?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Toyota Polacy coraz bardziej doceniają samochody hybrydowe, widząc w nich realną alternatywę dla konwencjonalnych aut. W 2016 roku Toyota spodziewa się kolejnych sukcesów – wskazują na to wyniki z 3 kwartałów tego roku.

Najpopularniejszym samochodem hybrydowym Toyoty w Polsce jest kompaktowy Auris Hybrid, który utrzymuje się na wiodącej pozycji niemal od początku swojej obecności na polskim rynku. W ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku Polacy kupili 2 789 egzemplarzy, o 47% więcej niż rok wcześniej. Auto dostępne jest w wersji hatchback oraz kombi (Touring Sports). Udział napędu hybrydowego w ogólnej sprzedaży tego modelu wzrósł z 27,5% w okresie od stycznia do września 2015 roku do niemal 35% w tym roku.

Drugie miejsce wśród najchętniej wybieranych modeli hybrydowych zajął RAV4 Hybrid, który zadebiutował w kwietniu tego roku. Do końca września z salonów wyjechało 1 536 egzemplarzy.

Yarisa Hybrid kupiło do tej pory 1057 klientów, o 34 % (270 egz.) więcej niż w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku. Już 12,5% nowych Yarisów opuszczających salony w tym roku to hybrydy.

Prius to pierwszy i najpopularniejszy model hybrydowy na świecie, którego globalna sprzedaż zbliża się do 4 milionów egzemplarzy. W Europie model jest flagową hybrydą Toyoty, wprowadzającą na rynek najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz nową jakość. Sprzedaż rodziny Priusa w Polsce do końca września 2016 wyniosła 180 egzemplarzy.

Redakcja poleca:

Używany Fiat 500L. Wady, zalety, typowe usterki
Jakie nowe samochody kupują Polacy?
Limity prędkości. Propozycja zmian

Zainteresowanie hybrydami Toyoty rośnie niemal z miesiąca na miesiąc. We wrześniu klienci marki złożyli ponad 1100 zamówień na auta z napędem hybrydowym. Sukcesem okazał się nowy hybrydowy crossover C-HR – w ciągu 30 dni trwania przedsprzedaży zamówiono 480 aut hybrydowych.

W tym roku do salonów Toyoty trafiły dwie nowości – RAV4 Hybrid i Prius 4. generacji. We wrześniu tego roku ruszyła przedsprzedaż  nowego crossovera C-HR, którego premiera zapowiadana jest na początek przyszłego roku. W 2017 roku będzie miał swój debiut także Prius Plug-in Hybrid drugiej generacji, jedyny samochód hybrydowy w ofercie Toyoty zasilany dodatkowo z sieci energetycznej, którego zasięg w trybie elektrycznym wynosi 50 km, zaś średnie zużycie paliwa to tylko 1 l/100 km.

Sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce

Model Sprzedaż styczeń-wrzesień 2016 (ilość egzemplarzy)
Toyota Auris Hybrid 2 789
Toyota RAV4 Hybrid 1 536
Toyota Yaris Hybrid  1 057
Rodzina Priusa 180
Łącznie 5 562

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • kierek (gość)

  do tej pory najpopularniejszy był chyba auris. teraz sam widuje najwięcej priusów. w sumie nic dziwnego jak ten samochód pali poniżej 4 z resztą drogi też taki nie jest.

 • Góral (gość)

  Widziałem chyba wszystkie hybrydowe Toyoty na żywo i powiem szczerze, że i tak najbardziej podoba mi się Auris. Auto w sam raz do jazdy miejskiej. Ponad to ładna linia i nic nie przekombinowane.

 • Kate (gość)

  Sama chętnie wymieniłabym moją Yaris 1.3 na wersję hybrydową. Mam nadzieję, że cena takich samochodów w Polsce niedługo trochę spadnie i staną się bardziej popularne.

 • Frank (gość)

  Właśnie tak sobie wyobrażałem samochody przyszłości. Nieźle! Widać, że Toyota idzie do przodu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł