Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38934 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyoty RAV4 2016. Kolejne testy bezpieczeństwa

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Ceny auta w Polsce rozpoczynają się od 108 900 zł. Za napęd może odpowiadać jeden z dwóch silników: wysokoprężny 2.0 D-4D o mocy 143 KM lub benzynowy 2.0 Valvematic o mocy 152 KM / Fot. Toyota Toyota RAV4 2016 otrzymała najwyższą notę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa amerykańskiej agencji rządowej National Highway Traffic Safety Administration. W jakich kategoriach najlepiej wypadł samochód?

Ceny auta w Polsce rozpoczynają się od 108 900 zł. Za napęd może odpowiadać jeden z dwóch silników: wysokoprężny 2.0 D-4D o mocy 143 KM lub benzynowy 2.0 Valvematic o mocy 152 KM / Fot. Toyota Najlepiej samochód wypadł w zderzeniu bocznym, bardzo dobre wyniki uzyskał także w zderzeniu czołowym i w dachowaniu. Wynik odnosi się do wersji z napędem na przednią oś i na obie osie z silnikami benzynowymi i Diesla. Wersja hybrydowa nie została jeszcze przebadana.

RAV4 jest już w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyposażony jest m.in. w ABS, układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji i osiem poduszek powietrznych w standardzie. W ofercie dostępny jest także monitoring martwego pola.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

W grudniu RAV4 otrzymał najwyższą ocenę także w badaniu innego ośrodka badawczego w Ameryce – Insurance Institute of Highway Safety. Model znalazł się w grupie Top Safety Pick + za wyniki w tekstach zderzeniowych i wyposażeniu w zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego. IIHS przyznał SUV-owi Toyoty najwyższe oceny we wszystkich testach, łącznie z najbardziej wymagającym – zderzeniem jedną czwartą szerokości maski.

Ceny auta w Polsce rozpoczynają się od 108 900 zł. Za napęd może odpowiadać jeden z dwóch silników: wysokoprężny 2.0 D-4D o mocy 143 KM lub benzynowy 2.0 Valvematic o mocy 152 KM.

 

Ceny auta w Polsce rozpoczynają się od 108 900 zł. Za napęd może odpowiadać jeden z dwóch silników: wysokoprężny 2.0 D-4D o mocy 143 KM lub benzynowy 2.0 Valvematic o mocy 152 KM / Fot. Toyota

Ceny auta w Polsce rozpoczynają się od 108 900 zł. Za napęd może odpowiadać jeden z dwóch silników: wysokoprężny 2.0 D-4D o mocy 143 KM lub benzynowy 2.0 Valvematic o mocy 152 KM / Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Dobrze, że rav4 została wyposażona w dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowcy, ale posiadanie dodatkowego zabezpieczenia to zawsze większy komfort psychiczny. Czekamy na testy hybrydy.

  • eni (gość)

    i do tego jeszcze Safety Sense pewnie w komplecie. Podoba mi się to że teraz producenci stawiają na bezpieczeństwo swoich samochodów.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota RAV 4 zdjęcia

Toyota RAV 4 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota RAV 4 Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł