Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Trabimania 2005

Data publikacji: Autor: (tj) - Express Ilustrowany

Fot. (tj) - Express Ilustrowany Ponad 60 samochodów z całej Polski przyjechało do Łodzi na III Ogólnopolski Zlot Trabantów „Trabimania 2005”.

Ponad 60 Tsamochodów z całej Polski przyjechało do Łodzi na III Ogólnopolski Zlot Trabantów „Trabimania 2005”. W śnieżnej scenerii trabanciarze prezentowali swoje ukochane samochody.Fot. (tj) - Express Ilustrowany

 

A było co podziwiać, bo wiele aut zostało niekonwencjonalnie przerobionych. Jednym z nich był... dupowóz, czyli Trabant, który z przodu miał tylne lampy i przedłużoną klapę bagażnika, a z tyłu przednią maskę i reflektory świateł mijania. Sporym zainteresowaniem cieszył się również trabant limuzyna.

Fot. (tj) - Express Ilustrowany  

– Zrobiłem go z dwóch Trabantów. Dlatego wygląda jak limuzyna. Ma klimatyzację i barek. Wyposażony był również w telewizor i wideo, ale ten sprzęt ktoś mi skradł.– mówi Zbyszek Ołdak, który przyjechał do Łodzi z Warszawy.

 

Najstarszym modelem na zlocie był „trabi” z 1970 roku, należący do Bartka.Fot. (tj) - Express Ilustrowany

 

– Starszy jest ode mnie o 11 lat – śmieje się Bartek, jeden z głównych organizatorów zlotu. – Jest wspaniały. Ma swój charakter i duszę.

 

Z kolei Marcin Depczyński jest właścicielem Trabanta stylizowanego na amerykańskiego krążownika szos.

Fot. (tj) - Express Ilustrowany – W tym samochodzie jest wiele części od Fiata, trochę z Zastavy i... Kamaza – mówi. – Pomalowałem go tak, by przypominał amerykańskie samochody z lat 60.

 

Atrakcji na zlocie nie brakowało. Były wyścigi równoległe na torze, jazda sprawnościowa, przeciąganie trabantów, rzut wałem i uroczyste przejazdy głównymi arteriami Łodzi.

 

 

 

 

 

.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości