Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Trafifoto

Data publikacji: Autor: Gazeta Poznańska

Fot. Janusz Kubik

Straż Miejska w Poznaniu rozpoczęła program prewencyjny Trafifoto, czyli... polowanie z radarem na brawurowo jeżdżących kierowców.

 Fot. Janusz Kubik

Wczoraj zaprezentowano zakupiony przez Urząd Miasta Poznania radarowy przyrząd do pomiaru i automatycznej rejestracji prędkości pojazdów. Co więcej – do obsługi urządzenia i spraw związanych z namierzonymi kierowcami, wyodrębniono w Straży Miejskiej sekcję trafifoto. Strażników wyszkolili policjanci.

 

– Najnowszy nasz projekt, dotyczący poprawy bezpieczeństwa na drogach, wiąże się z możliwością zgłaszania przez mieszkańców miejsc szczególnie niebezpiecznych – mówi Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej. – Wszędzie tam, gdzie kierowcy jeżdżą brawurowo, w miarę naszych możliwości pojawią się strażnicy z fotoradarem.

 

Radar Ad 9T może dokładnie zidentyfikować pojazd i kierowcę, zarówno w dzień jak i w nocy. Może wykonać kilkaset zdjęć na godzinę, w tym także samochodów stojących, bądź kilku samochodów jadących równolegle. Tym samym może udokumentować przypadki niebezpiecznego wyprzedzania ,,na trzeciego’’.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości