Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Tragiczny weekend na polskich drogach

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Pod względem ilości wypadków drogowych i ofiar, miniony weekend był najprawdopodobniej najtragiczniejszym w tym roku. W ciągu trzech dni na polskich drogach śmierć poniosły 52 osoby.

Fot. Archiwum PolskapresseJak poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusz Sokołowski, od piątku do niedzieli odnotowano 307 wypadków. Poza ofiarami śmiertelnymi, 353 osoby zostały ranne. Dodatkowo, zatrzymano również ponad 1,2 tys. nietrzeźwych kierowców.

Zdaniem policji, do tej sytuacji w dużym stopniu przyczyniły się złe warunki atmosferyczne. W ostatnich dniach odnotowano bowiem spadek temperatury, zaś w niektórych rejonach kraju spadł śnieg. Funkcjonariusze przestrzegają przed jazdą ze zbyt dużą prędkością, biorąc pod uwagę dłuższą drogę hamowania i gorszą widoczność.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w sobotę. Podczas manewru wyprzedzania, kierowca Opla stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w drzewo. Z sześciu osób, które podróżowały tym autem, przeżyła tylko jedna.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości