Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Tramwaje nie jeżdżą w Sosnowcu: Remont torowiska i zmiany w komunikacji

Data publikacji: Autor: BP

Fot. Dziennik Zachodni Remont torowiska w Sosnowcu: Od wtorku 19 sierpnia remont torowiska na ul. 3 Maja w Sosnowcu wkracza w kolejny etap. W związku z tym przygotujcie się na zmiany w trasach autobusów.

Fot. Dziennik Zachodni Remont torowiska w Sosnowcu:

Od wtorku prace przy remoncie torowiska na 3 Maja w Sosnowcu przeniosą się w rejon przystanku "Sosnowiec Estakada". Tam zostaną zamknięte przejazdy przez torowisko. Jednocześnie zakończyły się roboty w rejonie przystanku "Sielec Park".

Kolejny etap remontu wymusza kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Po pierwsze, autobusy 26, 34, 35, 55, 88, 91, 100, 150, 160, 220, 221, 299, 622, 723, 808, 813, 815, 935, 902N i 908N będą kierowane przez specjalnie utworzone przejazdy przez torowisko. Linie te nie ominą dotychczasowych przystanków, ale wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy, który uwzględnia wydłużony czas przejazdu. KZK GOP informuje ponadto:

Jednocześnie linie autobusowe nr: 26, 35, 88, 100 i 935 zostaną przywrócone na stałe trasy przez ul. S. Żeromskiego z obsługą przystanków Pogoń Orla i Sielec Park w stałych lokalizacjach.

Linie tramwajowe nr: 15, 21, 24, 26 i 27 oraz linie autobusowe nr: 35, 88, 91, 100, 106, 160, 622 i 935 również będą obsługiwały przystanek Sielec Park w stałej lokalizacji.

Poza zmianami obowiązującymi od dziś, aktualne są również te wprowadzone przy wcześniejszych stadiach remontu. I tak: linia nr 24 jest skrócona do centrum Sosnowca i kursuje trasą: Konstantynów Okrzei – … – Sosnowiec Aleja Zwycięstwa – Sosnowiec Dworzec PKP (z powrotem: Sosnowiec Dworzec PKP – … – Konstantynów Okrzei).

Nie są obsługiwane przystanki na odcinku Sosnowiec Estakada – Osiedle Zamkowe Pętla, gdzie została skierowana linia nr 27.

Linia nr 27 jest wydłużona do Będzina i kursuje trasą: Kazimierz Górniczy Pętla – … – Pogoń Akademiki – Będzin Cmentarz Komunalny – Będzin Słowiańska – Będzin Szybowa – Będzin Krasickiego – Będzin Stadion – Będzin Rondo – Będzin Muzeum (w przeciwnym kierunku Będzin Partyzantów) – Osiedle Zamkowe Jasielska – Osiedle Zamkowe Pętla.

                                                                                                    Źródło: Dziennik Zachodni

Fot. Dziennik Zachodni

Fot. Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości