Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Transmiter FM - gadżet dla każdego automaniaka

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

Źródło: pixabay.com Lubisz jeździć samochodem i jednocześnie rozmawiać przez telefon? Twoje auto nie posiada wbudowanego zestawu głośnomówiącego, a jakoś nie przekonuje cię słuchawka na bluetooth? A może jadąc autem lubisz po prostu słuchać ulubionej muzyki z telefonu lub pendrive’a? Jeśli twoja odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmi “tak”, zapoznaj się z ofertą na transmitery FM. Podpowiemy ci, jaki model wybrać dla siebie, aby spełnił wszystkie twoje wymagania i nigdy cię nie zawiódł.

Lubisz jeździć samochodem i jednocześnie rozmawiać przez telefon? Twoje auto nie posiada wbudowanego zestawu głośnomówiącego, a jakoś nie przekonuje cię słuchawka na bluetooth? A może jadąc autem lubisz po prostu słuchać ulubionej muzyki z telefonu lub pendrive’a? Jeśli twoja odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmi “tak”, zapoznaj się z ofertą na transmitery FM. Podpowiemy ci, jaki model wybrać dla siebie, aby spełnił wszystkie twoje wymagania i nigdy cię nie zawiódł.  

 

Jak to działa? 

 

Chcąc uruchomić transmiter FM we własnym samochodzie, należy w pierwszej kolejności umieścić go w gnieździe zapalniczki. Następnie należy ustawić w radiu samochodowym domyślną dla transmitera częstotliwość odbioru fal radiowych. Kolejnym krokiem jest uruchomienie funkcji bluetooth w telefonie i wyszukanie transmitera na liście dostępnych połączeń, a następnie sparowanie obydwu urządzeń ze sobą. Teraz już możesz dowolnie korzystać z nowego urządzenia - słuchać muzyki lub rozmawiać przez telefon. Zarówno dźwięk twojego rozmówcy, jak i uruchomiona przez ciebie playlista transmitowane są na głośniki twojego samochodu, a ty masz wolne ręce i możesz cieszyć się jazdą, nie odrywając wzroku od drogi.

 

Jaki transmiter FM wybrać?

 

Decydując się na zakup tego urządzenia, zapewne zastanawiasz się, jakie z nich wybrać i czym kierować się kupując transmiter FM. Sklep internetowy z profesjonalnymi gadżetami do auta zapewne zaoferuje ci przynajmniej kilka modeli, a może i nawet więcej. Zobacz ofertę na https://trendyshop.pl/435-transmiter-fm >> Po pierwsze zastanów się nad tym, do czego przede wszystkim ma służyć tobie nowe urządzenie. Jeżeli decydujesz się na zakup przede wszystkim ze względu na łatwość prowadz enia rozmów telefonicznych w trakcie jazdy autem, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość dźwięku sprzętu, a przede wszystkim na czułość głośnika. Dobrze, jeśli dany model został wyposażony w funkcję redukcji szumów, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się wysoką jakością dźwięku bez zakłóceń. Jeśli natomiast chcesz przede wszystkim rozbudować swoje mobilne studio muzyczne, zapoznaj się z informacjami na temat tego, czy analizowane przez ciebie urządzenie daje możliwość odtwarzania muzyki z pendrive’a. 

 

Niektóre transmitery posiadają oprócz tego gniazdo wtykowe na kartę SD, która także może pełnić funkcję podręcznej pamięci z muzyczną playlistą. Wiele tego typu urządzeń posiada dodatkowo możliwość zapamiętywania ostatnio odtwarzanej muzyki, co powoduje, że po ponownym włączeniu silnika samochodu, nie musisz szukać utworu, którego słuchałeś przed chwilą. Kolejną ważną kwestią jest to, ile gniazd USB posiada twoje urządzenie. Jeśli więcej niż jedno, zapewne oprócz możliwości odtwarzania muzyki, daje ono także możliwość ładowania telefonu. Zwróć uwagę, czy w opisie urządzenia zawarta została informacja o szybkim ładowaniu. Jest to niezwykle przydatna opcja, jeśli np. jedziesz w dłuższą trasę, korzystasz z map, a jednocześnie słuchasz także muzyki, przez co w twoim telefonie sukcesywnie rozładowuje się bateria. Mając cały czas podłączony telefon do gniazda szybkiego ładowania, będziesz miał pełną baterię, bez względu na to, jak długi czas spędzisz w trasie. 

 

W zależności od tego, jakim samochodem się poruszasz, możesz mieć nietypowy rodzaj gniazda do zapalniczki. Zwróć więc uwagę, czy w przypadku wybieranego przez ciebie transmitera FM, sklep zapewnia kompatybilność z twoim modelem auta. Najlepiej, kiedy gniazdo wtykowe urządzenia jest po prostu uniwersalne, a więc nadające się do wszystkich aut, bez względu na ich wyposażenie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości