Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Trasa S6. Szybciej ze Szczecina do Kołobrzegu

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Węzeł Kołobrzeg Zachód. Fot. GDDKiA Kierowcy zyskali kolejne blisko 39 km trasy S6 łączącej Szczecin z Koszalinem. Udostępniony został odcinek pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem.

Odcinek rozpoczyna się za węzłem Kiełpino. W rejonie miejscowości Rajkowo znajduje się realizowany w ramach kontraktu obustronny MOP (parkingi i toalety), na którym w przyszłości powstaną stacje benzynowe i restauracje.

Droga od miejscowości Niemierze biegnie równolegle do DW102 i w rejonie miejscowości Rościęcino przecina DW162. Zlokalizowany jest tam powstający w ramach tego kontraktu węzeł drogowy Kołobrzeg Zachód.

Na otwartych odcinkach pomiędzy Kiełpinem i Kołobrzegiem obowiązuje na razie tymczasowa organizacja ruchu wskazująca dojazd nowym odcinkiem do Kołobrzegu. Kierowcy jadący do Koszalina i dalej Gdańska powinni na węźle Wicimice zjechać na dotychczasową DK6.

Zobacz także: Kredyt samochodowy. Ile zależy od wkładu własnego? 

W maju został oddany do ruchu odcinek Goleniów - Nowogard. Od sierpnia kierowcy korzystają z jednej jezdni na odcinku Nowogard - Płoty. Budowa drugiej jezdni jest na ukończeniu i w październiku ma zostać oddana do ruchu.

W październiku otwarte zostaną również odcinki S6 od Kołobrzegu do Koszalina oraz część obwodnicy Koszalina i Sianowa umożliwiająca rozprowadzenie ruchu z drogi S6. Wówczas droga S6 zacznie stanowić funkcjonalną całość i skomunikuje Koszalin ze Szczecinem. W sumie 130 km.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości