Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Trasa S8 z odcinkowym pomiarem prędkości. GITD zdradza, kiedy zaczną działać fotoradary

Data publikacji: Autor: Alicja Glinianowicz / Naszemiasto.pl

Fot. Krystian Dobuszyński Już niebawem zapędy kierowców na trasie S8 przy Warszawie mają zostać ukrócone. Główny Inspektorat Transportu Drogowego postawił na dwóch odcinkach drogi fotoradary, które mają zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych w tym rejonie. Montaż urządzeń ruszył w październiku.

Zgodnie z warunkami umowy, która została zawarta, wykonawca do końca października tego roku powinien zamontować i oddać do użytku fotoradary.

Trasa S8. Fotoradary jednak w listopadzie?

- Nastąpi legalizacja fotoradarów, jest to proces wymagany przy wszelkiego rodzaju urządzeniach dokonujących pomiary. Następnie przystąpimy do odbiorów technicznych. Ciężko mi powiedzieć ile może to potrwać, jednak jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to wtedy rozpoczną się testy fotoradarów. Wówczas mamy nadzieję, że urządzenia zaczną działać jeszcze w listopadzie – informuje w rozmowie z naszą redakcją Monika Niżniak rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Fotoradary będą rejestrować prędkość w dwóch lokalizacjach – pomiędzy węzłami Konotopa i Bemowo oraz pomiędzy węzłami Łabiszyńska i Piłsudskiego w podwarszawskich Markach. Pomiary będą dokonywane w obu kierunkach.

- Obecny system bazuje na kamerach, które rejestrują wjazd i wyjazd na S8. Łącznie na tej trasie znajdzie się trzydzieści kamer, które będą monitorować w dwóch lokalizacjach wyznaczone odcinki drogi w obydwu kierunkach na wszystkich pasach ruchu – wskazuje Monika Niżniak.

Jak podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego , wszystkie zdjęcia będą przesyłane online do systemu CENARD. Nowoczesna technologia ma natomiast umożliwić wykonywania zdjęć wysokiej jakości także w nocy.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości