Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Triumph Tiger 800 oraz Thunderbird do serwisów

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Triumph Tiger 800 oraz Thunderbird do serwisów Kilkadziesiąt sztuk motocykli Triumph objętych zostało akcją przywoławczą. Kampania dotyczy modeli Tiger 800, Tiger 800XC oraz Thunderbird.

Oficjalny importer marki Triumph w Polsce – Inter Cars S.A. – powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, iż w niektórych egzemplarzach motocykli Tiger 800, Tiger 800 ABS, Tiger 800XC i Tiger 800XC z ABS jednostka napędowa podczas zwalniania może nie funkcjonować prawidłowo.

 

W skrajnych przypadkach może dojść do jego zgaśnięcia, co może prowadzić do zmniejszenia kontroli prowadzącego nad motocyklem oraz przyczynić się do wypadku.

 

Dodatkowo w niektórych egzemplarzach podstawki centralnej do motocykli Triumph Tiger 800 i Tiger 800XC jest zbyt słaba sprężyna powrotna, co może spowodować problemy z jej utrzymaniem w położeniu schowanym. Nagłe, przypadkowe wysunięcie się podstawki centralnej, może zmniejszyć kontrolę prowadzącego nad motocyklem i przyczynić się do wypadku.

 

Polski importer zapewnił, że dystrybutorzy otrzymali informację o usterkach i sukcesywnie będą kontaktować się telefonicznie, mailowo lub listownie z nabywcami oraz zapraszać ich do najbliższego serwisu w celu usunięcia stwierdzonej usterki.

 

Do autoryzowanych stacji obsługi zapraszani są także właściciele 18 sztuk Thunderbird'a i Thunderbird'a z systemem ABS. W tych cruiserach może dojść do poluzowania lub wykręcenia się śrub mocujących przedni błotnik, co skutkować może jego  opadnięciem na przednie koło.

 

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Inter Cars S.A. (adres: ul. Gdańska 15, 05-152 Czosnów; tel.: 22 714 17 10, 22 714 17 12).

 

Fot. Triumph

Triumph Tiger 800 oraz Thunderbird do serwisów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Triumph Tiger 800 oraz Thunderbird do serwisów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości