Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Trochę gwiazdek

Data publikacji: Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

 Znalazłem stare notatki, które prowadziłem dla magazynu telewizyjnego Auto. Przyznawaliśmy wtedy gwiazdki dla poszczególnych modeli samochodów. Warto przypomnieć, po wprowadzeniu bieżących poprawek.

Znalazłem stare notatki, które prowadziłem dla magazynu telewizyjnego Auto. Przyznawaliśmy wtedy gwiazdki dla poszczególnych modeli samochodów. Warto przypomnieć, po wprowadzeniu bieżących poprawek.

 

Skoda Octavia: Za szybko uwierzyli, że są Volkswagenem.

 

Volvo S40: Prestiżowe auto, tylko nogi z tyłu się nie mieszczą i zamiast pierwszego biegu wchodzi wsteczny. W wersji S50 czyli kombi poprawiono, też wchodzi wsteczny, ale już piszczy ostrzegawczo.

 

Alfa Romeo - auto coraz lepsze nie tylko dlatego, że jeździ nim Jolanta Fajkowska. W Alfie 166 widywany jest ostatnio pisarz Janusz Głowacki, co powoduje, że za samochodem biegnie tłum rozhisteryzowanych panienek.

 

Opel Astra II Classic 1.2/75 KM: dobre i tanie auto pod warunkiem, że nie będziemy wyprzedzali rowerzysty.

 

Fiat Stilo: Fiat wyparł się tego samochodu, ale na szczęście przypomniał sobie i jest w nim najwięcej miejsca za 45 tys. zł.

 

Honda Civic: Dobre auto, ale za drogie; dwie gwiazdki byśmy odjęli za wygląd dyr. Majewskiego, który od lat specjalizuje się w obiecywaniu a potem zapomina, że obiecał. Hondy sprzedają się najlepiej na rynku wtórnym.

 

VW Golf IV: Należą się cztery gwiazdki za przeszłość. Obecnie VW tak się zapatrzył w swoją świetność, że nie zauważył, że minęła.

 

Opel Astra III: Trzy gwiazdki za samochód  plus dwie za Przemysława Byszewskiego z działu prasowego, w sumie dużo. Poza tym przez Opla w Polsce Romuald Rytwiński żegluje, co nas jeszcze bardziej przekonuje do tej firmy.

 

Ford Focus II: Dużo gwiazdek, bo Focusy w ogóle się nie psują. Adam Kołodziejczyk - szef Forda w Polsce też jest bezusterkowy. Rytwiński i Kołodziejczyk zajmują najwyższe funkcje w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Pozostali prezesi pochodzą z importu.

 

Peugeot 407: Gdyby nie Alfa Romeo GT, Peugeot 407 byłby najładniejszym samochodem na rynku.

 

Renault Megane: Dodalibyśmy gwiazdkę za Agatę Szczech /dyrektor w Renault/, ale musimy odjąć dwie gwiazdki za serwis Kiljańczyka.

 

Poza tym życzymy Czytelnikom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Na pewno nie będzie taniej, bo już było, ale może będzie trochę weselej. Ministerstwo Infrastruktury życzy sobie, abyśmy płacili za każdy przejechany kilometr po polskich drogach, z polnymi drogami włącznie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości