Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

„Trojaczki” na polskich podzespołach

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Toyota Fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpoczęła dziś produkcję nowych silników benzynowych i skrzyń biegów.

 

W manualne skrzynie przekładniowe oraz jednostki napędowe o pojemności 1 l wyposażane będą „trojaczki” Toyoty i koncernu PSA Peugeot Citroën: Toyota Aygo, Peugeot 107 i Citroën Fot. Toyota C1. Początkowo z linii montażowych zjeżdżać ma rocznie 250 tys. silników i skrzyń biegów. Docelowa wielkość produkcji to 300 tys. egzemplarzy.

 

Zakłady w Wałbrzychu produkują już skrzynie przekładniowe do modeli Toyoty z silnikami benzynowymi 1,3 l i 1,8 l. Aby umożliwić nową inwestycję, której koszt wyniósł 400 mln euro, zwiększono zatrudnienie z 1100 do 1800 pracowników.

- Toyota jest bardzo dumna z ekspansji w Polsce. Po rozpoczęciu produkcji nowych silników i skrzyń biegów (w Wałbrzychu – red.) jeszcze w tym roku w naszej drugiej polskiej fabryce (Jelcz-Laskowice – red.) ruszy produkcja wysokoprężnej jednostki napędowej – powiedział Shinichi Sasaki, prezydent Motor Engineering & Manufacturing Europe. Będzie to silnik o pojemności 2,2 l.

 

Więcej informacji o Toyocie Aygo, Peugeocie 107 i Citroënie C1 na stronie: https://www.motofakty.pl/artykul/trojaczki.html  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości