Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Trudna sztuka wyboru

Data publikacji: Autor: (LM)

 Motocykl powinien być dopasowany do wagi, wzrostu oraz umiejętności właściciela.

 

- Decydując się na zakup jednośladu trzeba wziść pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy określić styl, w jakim zamierzamy podróżować - od tego zależy, czy wybierzemy motocykl klasy cross, cruiser, maszynę sportową lub sportowo-turystyczną.

Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem jest doświadczenie, jakie posiadamy w jeździe na jednośladach. Początkujący powinni raczej wybierać pojazdy z małymi silnikami 125 lub 250 cm sześc. Osoby czujące się na motorze nieco pewniej mogą próbować swoich sił z maszynami o pojemności 400-650 cm sześc. Najsilniejsze motocykle, dysponujące nierzadko mocą grubo przekraczającą 150 KM, przeznaczone są wyłącznie dla doświadczonych kierowców.

Ważne jest także, aby waga motocykla była dopasowana do wagi właściciela - nie każdy jest przecież w stanie od razu poradzić sobie z 300-kilogramową maszyną. Kierowca nie może bać się swojego motocykla. Jeśli ktoś wsiadając na motocykl nie czuje się pewnie, powinien z niego zrezygnować i wybrać nieco mniejszy pojazd.

Jeśli istnieje taka możliwość, nie należy podejmować decyzji o zakupie konkretnego jednośladu tylko na podstawie zdjęć w katalogu. Przed wyłożeniem gotówki najlepiej przymierzyć się do wybranej maszyny, sprawdzić, jak będziemy się na niej czuć. Najlepszym rozwiązaniem jest odbycie wcześniej jazdy próbnej - niestety, ze względu na bardzo duże ryzyko, niewiele salonów obecnie oferuje taką możliwość.

W zależności od stylu, w jakim zamierzamy jeżdzić możemy wybrać motocykl klasy:

cross,...
... cruiser,...

... maszynę sportową...
... lub sportowo-turystyczną.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości