Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Trujące auta nie mają szans w tym laboratorium

Data publikacji: Autor: Agencja TVN / x-news

fot. Agencja TVN / x-news W Polsce każdy pojazd musi być homologowany. Oznacza to, że odpowiedni organ w danym kraju musi wydać zgodę na dopuszczenie go do ruchu drogowego na podstawie ściśle określonych kryteriów.

Jednym z warunków przyznania homologacji jest spełnienie norm dotyczących emisji spalin.

- Laboratorium Centrum Ochrony Środowiska zostało zbudowane po to, aby wykonywać badania homologacyjne pojazdów i silników pod względem emisji zanieczyszczeń, czyli toksycznych substancji, które wylatują z rury wydechowej pojazdu lub silnika. Takie badania dzielą się na dwa rodzaje - pojazdu lub samego silnika - tłumaczy Andrzej Ziółkowski, zastępca kierownika ochrony środowiska w Instytucie Transportu Samochodowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ?? (gość)

    A co to ma niby wspolnego z nami ? Badania spalin powinny byc obowiazkowe podczas przegladu, moze to w koncu wyeliminowaloby wiekszosc tych starych gratow w dieselu, posciaganych z niemiec. To ja place kupe pieniedzy za nowe auto, mam ogranicziny wybor silnikow, bo musza spelniac rygorystyczne normy a przede mna ciagnie sie legendarny Passat, czy Laguna, za ktorymi ciagnie sie chmura czarnego dymu, jakby jezdzily na wegiel, bo ich wlasciciele polasili sie na niskie spalanie, ale zeby wykonac jakis serwis raz na rok to juz pieniedzy im szkoda.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości