Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Trwa akcja "Weekend bez ofiar"

Data publikacji: Autor: A.Werońska, M.Przychodzka

Fot. Grzegorz Mehring Trwa druga edycja kampanii "Weekend bez Ofiar - Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa", która potrwa do 26 czerwca i zostanie przeprowadzonana w całym kraju. Będą nowe oznakowania na drogach i przewrotny komunikat informujący o tym, że "wszyscy kierowcy, rowerzyści i piesi, którzy stwarzają ryzyko zaistnienia wypadku drogowego, powinni 24-26 czerwca zostać w domach!"
Trwa druga edycja kampanii "Weekend bez Ofiar - Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa", która potrwa do 26 czerwca i zostanie przeprowadzonana w całym kraju. Będą nowe oznakowania na drogach i przewrotny komunikat informujący o tym, że "wszyscy kierowcy, rowerzyści i piesi, którzy stwarzają ryzyko zaistnienia wypadku drogowego, powinni 24-26 czerwca zostać w domach !"

Jak tłumaczą przedstawiciele gdańskiego oddziału GeneralnejFot. Grzegorz Mehring Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, hasło ma zagrać na emocjach i skłonić do autorefleksji. 

- Chodzi o zmianę świadomości, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych - mówi Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku. - Drogi są w coraz lepszym stanie, wypadków w województwie pomorskim jest więc coraz mniej, ale w końcu dojdziemy do momentu, w którym trzeba będzie w inny sposób polepszać statystyki. Najlepiej więc zmieniać zachowanie poszczególnych użytkowników ruchu, by to później przeniosło się na innych i spowodowało lawinę dobrych zachowań na drodze.

CZYTAJ TAKŻE

Tragiczna passa na polskich drogach

Uważasz się za dobrego kierowcę? Weź udział w konkursie GDDKiA!


Od przyszłego piątku, przez trzy dni, bezpieczną podróż zapewnią punkty kontroli pojazdów policji, Inspekcji Transportu Drogowego i Żandarmerii Wojskowej. O rozważnej jeździe będą przypominały banery informacyjne umieszczone w najważniejszych miejscach na drogach krajowych województwa pomorskiego. Na stałe ustawione zostaną też nowe znaki drogowe poprawiające bezpieczeństwo na obwodnicy Trójmiasta - tablica "Jedź na zamek", która przypomina o ustępowaniu innym, pojawi się na węźle Kowale i w Osowej, a ostrzeżenie "rejestracja wykroczeń" na 16 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach na Pomorzu.

Na autostradzie A1 na trzy dni uruchomiony zostanie zaś odcinkowy pomiar prędkości. Samochody będą musiały przejechać przez tzw. strefę rejestracji pojazdów, która zakoduje godzinę wjazdu. Po przejechaniu 1,5 km kierowcy wyjadą ze specjalnego odcinka przez drugą specjalną bramkę, która na podstawie czasu przejazdu przeliczy średnią prędkość.

Organizatorzy zachęcają wszystkich kierowców do włączenia się w kampanię poprzez naklejenie na samochód znaczków "Weekendu bez Ofiar", wzięcie udziału w Narodowym Teście Bezpieczeństwa Drogowego, który dostępny jest na www.weekendbezofiar.pl oraz przyłączenie się do grona fanów na portalach społecznościowych. Do tej pory Eksperyment Bezpieczeństwa "polubiło" 3,7 tys. osób. W ubiegłym roku - 6 tysięcy.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości