Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Trwa rozbudowa sieci dróg wokół Warszawy

Data publikacji: Autor: ip

Fot. GDDKiA / Łukasz Jóźwiak Kierowcy mogą już w pełni korzystać z 11,5 kilometrowej trasy ekspresowej od węzła Opacz poprzez węzeł Warszawa Janki do węzła Paszków a także z nowo wybudowanego łącznika do DK 7 od węzła Warszawa Janki do Magdalenki.

Fot. GDDKiA / Łukasz JóźwiakKontrakt zawarty w kwietniu 2013 r. został zrealizowany zgodnie z umową w ciągu 32 miesięcy. Inwestycja warta 565,7 mln zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013.

Powstało 6 km drogi ekspresowej biegnącej nowym śladem od w. Opacz do węzła Warszawa Janki a dalej do węzła Paszków istniejąca DK 8 została dostosowana do parametrów klasy „S”. Wybudowane zostało również 2,5 km  nowej drogi (o parametrach klasy GP)  łączącej trasę ekspresową (od w. Warszawa Janki) z drogą krajową nr 7 w rejonie Magdalenki.

Powstały cztery węzły: Puchały, Warszawa Janki, Paszków i Sękocin. Ponadto wybudowane zostały obiekty inżynierskie, (pięć kładek, cztery mosty, 13 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt), urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W lipcu do użytku został oddany pierwszy - ok. 6 km odcinek nowej trasy S8 od węzła Opacz do Janek. Wówczas znaczną poprawę odczuli kierowcy udający się w stronę Wrocławia i Katowic. Nowy odcinek drogi usprawni ruch w kierunku południowym poprzez ominięcie Raszyna i Janek.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości