Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37018 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Trzy egzemplarze Porsche 918 Spyder w rękach Edo Competition

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Porsche 918 Spyder / Fot. Porsche Porsche 918 Spyder to bardzo ekskluzywny model. Aby go mieć trzeba nie tylko przygotować przynajmniej 850 000 dolarów, ale też szybko zająć miejsce w kolejce chętnych, ponieważ niemiecka firma zbuduje tylko 918 egzemplarzy tego modelu. Trzy z nich już znalazły nowego właściciela.

Porsche 918 Spyder / Fot. Porsche W ubiegłym tygodniu Edo Karabegovic, szef firmy Edo Competition odebrał swoje pierwsze Porsche, a dwa pozostałe zostaną dostarczone pod jego dom w późniejszym terminie. Eksperci z Edo będą więc wkrótce mogli rozpocząć prace nad ulepszaniem supersportowego auta, które seryjnie jest wyposażone w silnik benzynowy V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 608 KM oraz dwa silniki elektryczne (jeden przy przedniej osi, drugi przy tylnej osi) o łącznej mocy 286 KM. Całkowita moc zestawu to 887 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 917 - 1280 Nm (w zależności od przełożenia).

918 Spyder przyspiesza od  0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i rozpędza się do maksymalnej prędkości 340 km/h. Z kolei sprint ze startu zatrzymanego do 200 i 300 km/h zajmuje odpowiednio 7,9 i 23 sekundy. Czy można pojechać jeszcze szybciej? Specjaliści z Edo są przekonani, że poprzez modyfikacje silników oraz zastosowanie lekkich elementów z włókna węglowego hybrydowe Porsche pokona wszystkie samochody dopuszczone do ruchu ulicznego...

Na efekty ich pracy trzeba jednak będzie poczekać prawdopodobnie do 2015 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Porsche 918 zdjęcia

Porsche 918 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl