Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Trzykołowe Ublo

Data publikacji: Autor: (ms)

 Alternatywa dla skutera

W trosce o spełnienie oczekiwań kierowców, których kusi czar dwóch kółek, lecz zniechęca niewystarczający poziom bezpieczeństwa, Renault przygotowało  ofertę trzykołowego pojazdu.

Ublo jest wygodniejszy od tradycyjnych skuterów i zapewnia lepszą ochronę, a wszystkie jego funkcje mieszczą się wewnątrz "bańki", łącznie z bagażnikiem. Gładki i okrągły pojazd wymusza de facto nową formułę wizualną, w której kabina i jej części składowe są wbudowane w tę "bańkę", a nie jak działo się to dotychczas, gdy elementy kabiny były po prostu "poukładane" wewnątrz.

W celu obniżenia środka ciężkości zbiornik na benzynę o pojemności 19 litrów został umieszczony w dolnej części podwozia, natomiast chłodnica znalazła się między rurami z przodu ramy silnika.
Jeśli chodzi o zawieszenie, Ublo został wyposażony z przodu w widelec hydrauliczny o średnicy 40 mm. Cały zespół układu kierowniczego i zawieszenia jest zapożyczony z technologii stosowanej w motocyklach, z kolumną kierowniczą w kształcie litery "T", obracającą się na dwóch stożkowych łożyskach.
Zawieszenie tylne posiada jeden centralny amortyzator, połączony z każdym z aluminiowych wahaczy przy pomocy połączenia wahadłowego, Amortyzator pneumatyczny może być regulowany w zależności od obciążenia, poprzez zmianę ciśnienia sprężonego powietrza.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • zawadzki55 (gość)

    Bardzo mi sie podoba to rozwiazanie. Ja jezdze skuterem z dachem i jest to rewelacyjne rozwiazanie. Na glowe nie pada, nie wieje,jest bespieczny przy wywrotce, ktora zaliczylem dwa razy, ale wyszedlem bez zadrapan. Wlasnie zabraklo trzeciego kola jako stabilizatora. Choruje na takiego trzykolowca . zawadzki55@o2.pl .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości