Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37734 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Trzymilionowe Audi A3

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Audi Z taśmy produkcyjnej zjechało właśnie trzymilionowe Audi A3. Historia serii A3 rozpoczęła się siedemnaście lat temu, kiedy to Audi, jako pierwsze rozpoczęło produkcję samochodów kompaktowych segmentu premium. Przez ten czas, Audi A3 podbiło drogi 117 krajów całego świata. Jubileuszowy egzemplarz, białe Audi A3 Sportback 2.0 TDI quattro, zostanie przekazane nowemu właścicielowi już w najbliższych dniach.

W roku 2012, w fabryce w Ingolstadt, wyprodukowano 152 993 samochody serii A3. Wśród nich znajdziemy modele Audi A3 i Fot: AudiAudi A3 Sportback oraz ich wersje S. Od lutego 2013, na rynku dostępne jest najnowsze Audi A3 Sportback. To model produkowany w Ingolstadt w największej ilości. Każdego dnia z taśmy produkcyjnej zjeżdża ok. 700 egzemplarzy tego samochodu. Dyrektor fabryki Peter Kössler mówi: „Trwały sukces Audi A3, który odniosły wszystkie jego generacje, jest wyrazem motywacji i zaangażowania naszych pracowników. Świadczy o tym stały wzrost popularności najnowszej jego wersji i wyróżniająca go od początku doskonała jakość.“

W związku z rozpoczęciem produkcji nowego Audi A3, koncern dokonał dużych inwestycji. M.in. w zakładach w Ingolstadt zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia do produkcji karoserii, a węgierskie zakłady w Győr przebudowano do poziomu fabryki, w której przebiega cały łańcuch produkcyjny. Już w roku 2001, Audi częściowo przeniosło produkcję modelu A3 z Ingolstadt do Győr. U podstaw takiej decyzji leżało ogromne zainteresowanie Audi A3, a także rozpoczęcie produkcji Fot: Audinowego Audi A4 w zakładach w Ingolstadt. We współpracy obu filii powstawała pierwsza generacja Audi A3 Cabriolet i Audi RS 3 Sportback. W połowie czerwca tego roku, pojawił się kolejny członek rodziny A3 – Audi A3 Limousine. To pierwszy model produkowany w całości na Węgrzech. Z początkiem roku 2014, produkcja rozpocznie się również w nowej fabryce w chińskim mieście Foshan, wybudowanej w ramach joint venture chińskiego koncernu FAW oraz Volkswagena i Audi.

Pierwsza generacja Audi A3 sprzedała się na całym świecie w ilości ok. 913 tysięcy egzemplarzy. Sukces serii kontynuowała druga generacja modelu (2003-2013). Dzięki niej, przewaga konkurencyjna modelu jeszcze bardziej się zwiększyła. Do rąk klientów trafiły prawie dwa miliony egzemplarzy Audi A3 drugiej serii. Jesienią roku 2012, Audi wprowadziło na rynek trzecią generację i w ten sposób dokonało olbrzymiego kroku w przyszłość.


Fot: Audi

Fot: Audi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • gość (gość)

    A3 jest OK tylko cenowo trochę odjeżdża w kosmos. Wiem, wiem segment premium tylko co z tego że podobne wyposażenie i wykończenie dostaniemy np. w Golfie VII za połowę ceny A3.

  • 000bryan (gość)

    Tyle, że w tym golfie na naszych drogach szybko rozsypuje się zawieszenia i te fatalne silniki TSI 1,4 (to nie to w ogóle co kiedyś Golfy do IV generacji). W A3 przednie zawieszenia nie są aż tak problematyczne na szczęście. To fakt, że A3 za drogie choć jak na nasze warunki drogowe to praktycznie jedyne Audii nadające się w eksploatacji na polskich drogach z punktu widzenia zawieszenia. A4 to porażka jeśli chodzi o zawieszenia jak na nasze drogi i nie wiem jak delikatnie by się jeździło to i tak czeka przedwczesna kosztowna wymiana wielowahaczowego zawieszenia co kosztuje krocie jak za części jak i za serwis. Miałem okazję zobaczyć i wypróbować A3 sedan i warto go kupić niż A4 czy A6 z ekonomicznego punktu widzenia, a osiągi wystarczające w Polsce oraz pilnować by za szybko nie stracić ...prawka np. podczas jazdy na autostradzie. Zdróweczka.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Audi A3 zdjęcia

Audi A3 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Audi A3 Cena

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł