Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Tuning auta. 87 mandatów dla uczestników zlotu w Pieskowej Skale

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Spotkanie fanów motoryzacji w Pieskowej Skale zakończyło się nałożeniem 87 mandatów karnych na kierujących oraz zatrzymaniem 32 dowodów rejestracyjnych i nie tylko.

Miłośnicy pojazdów tuningowanych zorganizowali zjazd w Pieskowej Skale (województwo małopolskie). W związku z organizacją właśnie takiego spotkania policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Skale, przeprowadzili wzmożone działania.

Na tego typu zgromadzeniach często dochodzi do zakłócenia oraz zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez parkowanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie prędkości oraz organizację nielegalnych wyścigów, czy tzw. „palenia gumy”. Zdaniem policji pasjonaci aut po tuningu mogą generować nie tylko zagrożenia w ruchu drogowym, ale także uciążliwość dla środowiska, w tym przypadku w okolicy Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zobacz także: Samochód przyszłości w Warszawie

Działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ich celem przede wszystkim było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom zlotu, jak i mieszkańcom, a także egzekwowanie obowiązujących przepisów, w szczególności dotyczących parkowania w miejscach niedozwolonych, zapewnienie przejezdności drogi, eliminacja nietrzeźwych kierujących, legitymowanie oraz represja sprawców przestępstw i wykroczeń, a także niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów samochodowych.

W tym czasie na miejscu przewinęło się kilkaset pojazdów tuningowanych. W ramach trzydniowych działań policjanci przeprowadzili 168 kontroli i ujawnili 142 wykroczenia, z czego na 87 kierujących nałożyli mandaty karne, 17 osób pouczyli, a w 6 przypadkach sporządzili dokumentację o skierowanie wniosków o ukaranie do sądu, głównie za wykroczenia dotyczące tzw. „palenia gumy”. Ponadto zatrzymali 32 dowody rejestracyjne oraz 2 prawa jazdy. Podczas działań nie doszło do zakłócenia porządku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również nie naruszono przepisów Ustawy o ochronie środowiska.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Kyla (gość)

  JP, ACAB

 • Bioq (gość)

  Sami się podłożyli. Następnym razem będą musieli pilnować z yanosikiem czy czasem ktoś tu nie jedzie ich skasować.

 • Kato (gość)

  I pieknie. Wiecej takich akcji to mniej ryczacych debilnie aut z rury wydechowej i swiecacymi swiatlami po oczach

 • Z miasta (gość)

  Aż dziw, że PiSowska policja tak w swój elektorat wali - przecież to dobra patriotyczna młodzież, do kościoła w niedzielę chodzi, z dowcipu o Żydzie się pośmieje, gejowi chętnie wleje, w tygodniu na polu albo w fabryce tyra a w sobotę grzecznie montuje LEDy z aliexpress w starych sztruclach bo nawet z 500+ na nowe ich nigdy nie będzie stać. Myślałem, że zloty tuningowe to skończyły się w zeszłym wieku.

 • Do "Z miasta" (gość)

  No debil jakich mało....

 • PiS (gość)

  Ale PiS dalej rządzi PO może mi liznac ha ha

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości