Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Turcja, Indie, Korea

Data publikacji: Autor: (ko)

Wielki boss samochodowej Formuły 1 Bernie Ecclestone (73 lata) zapytany, w jakim kierunku będzie zmierzać F1, odpowiedział: - Turcja, Indie i Korea Południowa stoją przed drzwiami, gdyż w następnych dziesięciu latach stara Europa może gospodarczo znaleźć się nawet na poziomie Trzeciego Świata. Na razie Formule 1 wcale tak źle się jednak nie wiedzie.

Wielki boss samochodowej Formuły 1 Bernie Ecclestone (73 lata) zapytany, w jakim kierunku będzie zmierzać F1, odpowiedział: - Turcja, Indie i Korea Południowa stoją przed drzwiami, gdyż w następnych dziesięciu latach stara Europa może gospodarczo znaleźć się nawet na poziomie Trzeciego Świata.


Na razie Formule 1 wcale tak źle się jednak nie wiedzie. Szef Renaulta, Patrick Faure podczas prezentacji niebieskich bolidów swojej „stajni” w Palermo oznajmił: - Wszystkie ekipy w liczbie dziesięciu otrzymają za obecny rok 10-milionowe (w dolarach) zastrzyki. Wszyscy zaś ludzie w środowisku samochodowym wiedzą, że najbardziej żywotnym nerwem Formuły 1 jest pojedynek niemieckich gigantów: Mercedes - BMW. Oczywiście, obok „wiecznego” mitu Ferrari. W kalendarzu F1 na bieżący rok przewidziano rozegranie 18 wyścigów, przy czym istnieją pewne wątpliwości, co do GP Bahrajnu i Chin. Te dwie nowe imprezy odbędą się pod warunkiem wybudowania torów na czas.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości