Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37749 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Twin turbo dla Lexusa i Supry?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Toyota Supra Na zagranicznych portalach internetowych pojawia się coraz więcej doniesień o pracach koncernu Toyota Motor Corporation nad nowym, podwójnie doładowanym silnikiem V6 o dużej mocy, który miałby napędzać nowe generacje Lexusa GS i LS oraz sportowej Toyoty Supra.

Według nieoficjalnych informacji, opracowywany dla Lexusa trzylitrowy silnik V6 o oznaczeniu kodowym 943F ma osiągać moc ponad 400 KM i moment obrotowy rzędu 400 Nm. O ile w przypadku kultowej Toyoty Supra podwójne doładowanie nie jest nowością (produkowana do 2002 poprzednia generacja była dostępna z trzylitrową rzędową szóstką twin turbo 2JZ-GTE), duże silniki Lexusa to wciąż jednostki wolnossące – choć wprowadzona niedawno w modelach NX 200t, RX 200t, IS 200t, GS 200t i RC 200t dwulitrowa, rzędowa czwórka turbo 8AR-FTS cieszy się sporym powodzeniem.

Redakcja poleca:

Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Audi A4 kontra BMW 3

Auto po powodzi. Jak rozpoznać?

Wygląda na to, że wymuszony przez coraz ostrzejsze normy ekologiczne trend downsizingu dosięgnie również mocniejszych modeli.

Kierunek poszukiwań mogą potwierdzać informacje, których udzielił w wywiadzie dla AutoRAI Rob Leupen, wiceprezes Toyota Motorsport GmbH. Potwierdził on, że firma pracuje nad wykorzystującym turbodoładowany silnik spalinowy napędem hybrydowym, przeznaczonym dla samochodów seryjnych. Nie ulega wątpliwości, że w pracach tych zostaną wykorzystane doświadczenia, których dostarcza nowy bolid Toyota TS050 Hybrid, wyposażony właśnie w podwójnie doładowany silnik V6 2,4 l o mocy 500 KM. Możliwe, że podobna, lecz mniej wysilona jednostka trafi do nowych Lexusów i do Supry.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bart (gość)

    Pewnie się toyota czuje w dziedzinie hybryd skoro nad 500 KM maszynami pracują.

  • wronek (gość)

    hybrydy to specjalność toyoty. nie jestem zaskoczony, że się zdecydowali się na mocniejszy silnik. na pewno się sprawdzi.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Supra zdjęcia

Toyota Supra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł