Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Tym wypadkiem żyła Polska. Sprawca usłyszał wyrok (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 /x-news

Fot. Krystian Dobuszyński Na siedem lat i 10 miesięcy więzienia został skazany Krystian O., który dwa lata temu śmiertelnie potrącił mężczyznę na ulicy Sokratesa w Warszawie. Kierowca odpowiadał za wypadek ze skutkiem śmiertelnym, ponieważ sąd uznał, że postawiony mu w akcie oskarżenia zarzut zabójstwa "nie może się ostać".

Wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Warszawie.Prokuratura nie zgadza się z orzeczeniem i zapowiada zaskarżenie wyroku. W jej ocenie, oskarżony, wbrew twierdzeniom sądu, dopuścił się zabójstwa pieszego z zamiarem ewentualnym, co potwierdza zgromadzony materiał dowodowy.

W tym samym tonie wypowiadała się pełnomocniczka rodziny ofiary, oskarżycieli posiłkowych w tym procesie.

- Moi klienci mają nieodparte wrażenie, że jednak sprawiedliwości nie stało się zadość. Liczyliśmy, że kwalifikacja prawna będzie taka, jaką przyjął prokurator. W naszej opinii stanowi ona odzwierciedlenie oczekiwań społecznych – podkreśliła adwokat Marta Zakrzewska.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu

Przypomnijmy. Pomarańczowe BMW  pędziło ul. Sokratesa. Kierowca, jechał z prędkością 136 km/h w obszarze zabudowanym. Nie miał szans, by zatrzymać się przed przejściem. Hamował, ale trafił wprost w przechodnia. 33-letni mężczyzna był na spacerze z rodziną. W ostatniej chwili wypchnął żonę i wózek z dzieckiem. Sam jednak zginął.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości