Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody TNS Pentor zbadał satysfakcję kierowców z procesu likwidacji szkody z ubezpieczenia AC. Na czele firmy sprzedające polisy przez Internet i telefon.

Ankieterzy rozmawiali z klientami następujących towarzystw ubezpieczeniowych: Allianz, Aviva Direct, Axa Direct, Compensa, Ergo Hestia, Generali, HDI Asekuracja, Interrisk, Link4, PZU, Uniqa, Warta. Pytali o to, jak firmy radzą sobie z likwidacją szkód z ubezpieczenia Auto Casco.

W pytaniu o to, czy klienci posiadający polisy AC byliby skłonni rekomendować innym swojego ubezpieczyciela, najwięcej punktów dostało Link4 (7,8 punktów na 10 możliwych).

Link4 zwyciężyło także w rankingu ogólnego zadowolenia klientów z posiadanego ubezpieczenia komunikacyjnego. Swoją skłonność do pozostania w Link4 klienci tego towarzystwa oszacowali na poziomie 8 punktów na 10 możliwych. Wysokie noty otrzymała również Aviva Direct (7,6 pkt.), a wśród tradycyjnych ubezpieczycieli – Allianz (7,5 pkt.) i Generali (7,5 pkt.).

Jakość procesu likwidacji szkody za pośrednictwem warsztatu najwyżej ocenili klienci Link4. Zastosowane w tej części badania zmienne badawcze, opisujące między innymi jakość obsługi w momencie zgłoszenia szkody i obsługi przez warsztat podczas likwidacji szkody, uzyskały wśród klientów Link4 średnią wartość na poziomie 79,9 punktów na 100 możliwych. Na kolejnych miejscach znalazły się towarzystwa: Interrisk (78,9 pkt.), Ergo Hestia (78,1 pkt.) i Allianz (77,9 pkt.).

W części badania dotyczącej udziału rzeczoznawcy w likwidacji szkody najwyższe noty zebrały towarzystwa: Axa Direct i Warta (po 74,6 pkt. na 100 możliwych), a następnie Aviva Direct (74,5 pkt.) i Generali (74,3 pkt.). Link4 uzyskało 73,6 pkt.

Badanie TNS Pentor przeprowadzono w marcu 2011 roku na grupie 1248 respondentów, którzy likwidowali szkodę z ubezpieczenia AC w jednym z 12 towarzystw ubezpieczeniowych (średnio 104 klientów pojedynczego ubezpieczyciela), przy czym poszczególni respondenci oceniali tylko tego ubezpieczyciela, z którego usług korzystali.

Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ubezpieczenia Auto Casco - sprawdź, kto najlepiej likwiduje szkody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości