Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Ubezpieczenia. Co sekundę wypłacanych jest 299 zł z odszkodowań z OC

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Mariusz Kapała W pierwszym półroczu 2019 r. Polacy otrzymali 20,6 mld zł z tytułu ubezpieczeń. Oznacza to, że co godzinę było wypłacanych 1 mln zł przeznaczonych na odszkodowania z OC dla poszkodowanych w wypadkach drogowych.

– Największą część rynku ubezpieczeń majątkowych stanowiły jak co roku ubezpieczenia komunikacyjne. Na ubezpieczenie OC pojazdów wydaliśmy 7,6 mld zł, o 1 procent mniej niż rok wcześniej, zaś na autocasco 4,4 mld zł, o 4,5 procenta więcej niż rok wcześniej - mówi Andrzej Maciążek, wiceprezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, która podsumowała dane o odszkodowaniach ubezpieczeniowych w pierwszym półroczu 2019 roku.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Ogółem w pierwszym półroczu 2019 roku ubezpieczyciele wydali w Polsce 20,6 mld zł dla poszkodowanych, w tym: o 9,8 mld zł z ubezpieczeń na życie, 7,4 mld zł z ubezpieczeń komunikacyjnych i 3,4 mld zł z pozostałych ubezpieczeń.

Ciekawie wygląda statystyka ujęta w ramie czasowej. Z ubezpieczeń komunikacyjnego OC w pierwszym półroczu wypłacano 1,1 mln zł odszkodowań, czyli 299 zł na sekundę. Z kolei z polis autocasco było to 621 tys. zł na godzinę, czyli 172 zł na sekundę.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Garda365.pl (gość)

    Prosta kalkulacja: odszkodowań z OC jest więcej, bo w przeciwieństwie do AC, ubezpieczenie OC ma każdy. A jeśli ktoś nie ma, lub nie miał, pomożemy uporać się z sytuacją związaną z przerwą. Warto do nas napisać: https://garda365.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości