Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ubezpieczenia. Co z cenami obowiązkowych polis OC?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. 123RF W sierpniu na rynku polis OC notowano stabilizację. We wrześniu stawki tego ubezpieczenia nieco wzrosły.

Jak informuje internetowa porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl., sierpniowa stabilizacja średniego kosztu OC nie wydawała się szczególnie dobrą wiadomością dla polskich kierowców. Okazuje się, że wrzesień przyniósł informacje, które są jeszcze gorsze z punktu widzenia właścicieli samochodów.

Dane Ubea.pl wskazują, że we wrześniu 2019 r. przeciętna składka ubezpieczenia OC oferowanego przez Internet wyniosła 1502 zł. Stanowiło to 92% wyniku ze stycznia 2019 r. (1624 zł), który obecnie służy jako punkt odniesienia.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

Natomiast jeśli chodzi o zmianę miesięczną, to okazuje się, że przeciętny koszt OC oferowanego online przez dziewięć firm i marek ubezpieczeniowych wzrósł o nieco ponad 2% (w porównaniu do sierpnia 2019 r.).
Według Ubea.pl, wrześniowe zmiany przeciętnej składki OC oferowanej przez poszczególnych ubezpieczycieli były następujące:

 • Aviva - wzrost o 1,1% względem sierpnia 2019 r.
 • Benefia - spadek o 2,3% względem sierpnia 2019 r.
 • Generali - wzrost o 2,9% względem sierpnia 2019 r.
 • Wiener - wzrost o 0,6% względem sierpnia 2019 r.
 • Link4 - spadek o 6,1% względem sierpnia 2019 r.
 • MTU24 - wzrost o 2,2% względem sierpnia 2019 r.
 • Proama - wzrost o 6,2% względem sierpnia 2019 r.
 • UNIQA - wzrost o 4,8% względem sierpnia 2019 r.
 • You Can Drive - wzrost o 6,8% względem sierpnia 2019 r

- Warto jednak podkreślić, że we wrześniu 2019 r. jednocześnie mocno potaniały ubezpieczenia OC od cenowego lidera, jakim bez wątpienia jest Link4 - komentuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl

Analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW) wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2019 r. (1624 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2019 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Michał (gość)

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

 • Tomek (gość)

  A zaniżone kwoty odszkodowań pewnie nadal konsekwentnie rosną ? ; - ) Całe szczęście, ze są firmy, dzięki którym można egzekwować te kwoty, a same od razu wypłacają pieniądze, kiedy widzą, że sprawa jest do wygrania w sądzie. Ze swojej strony polecam fundusz odszkodowań komunikacyjnych / polisa plus.

 • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości