Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38852 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia Land Roverów

Data publikacji: Autor: Artykuł sponsorowany

Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe podpiszą polisę z właścicielem terenówki, który nieco podrasował swoje auto i jeździ nim np. w rajdach samochodowych. Dlatego mając auto z napędem 4x4 warto wybrać ubezpieczenie uwzględniające indywidualne potrzeby. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe podpiszą polisę z właścicielem terenówki, który nieco podrasował swoje auto i jeździ nim np. w rajdach samochodowych. Dlatego mając auto z napędem 4x4 warto wybrać ubezpieczenie uwzględniające indywidualne potrzeby.

Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe podpiszą polisę z właścicielem terenówki, który nieco podrasował swoje auto i jeździ nim np. w rajdach samochodowych. Dlatego mając auto z napędem 4x4 warto wybrać ubezpieczenie uwzględniające indywidualne potrzeby.Aż 59 proc. Polaków przy wyborze ubezpieczenia OC kieruje się głównie ceną – tak wynika z raportu, opublikowanego w listopadzie 2015 roku.[1] Połowa ankietowanych zwraca także uwagę na zakres usług, jakie obejmuje ubezpieczenie. Porównywarki ubezpieczeń pomagają większości właścicieli pojazdów wybrać najlepsze ubezpieczenie, ale niestety nie zawsze okazują się skuteczne. Co jeśli od OC i AC wymagamy czegoś więcej niż tylko atrakcyjnej ceny?

Takimi wymagającymi klientami są zwykle właściciele samochodów sportowych i terenowych. Nabywcy takich aut jak Land Rover, Jeep Cherokee czy Willys Jeep to nie są osoby, które w pierwszej kolejności patrzą na cenę i liczą każdą złotówkę, którą będą musieli wydać na ubezpieczenie samochodu. Wśród nich są też osoby, które w swoje terenówki inwestują, przebudowują je, podrasowują – ubezpieczenie takiego auta w pierwszym lepszym towarzystwie ubezpieczeniowym często jest trudne, bo ubezpieczyciele nie zawsze patrzą przychylnym okiem na coś, co nie mieści się w ich standardach. Koszt naprawy drogiego, doinwestowanego samochodu może być wysoki, a to dla ubezpieczyciela niezbyt intratny interes.

Co jest ważne przy ubezpieczeniu Land Roverów i innych terenówek?

Skoro nie cena jest kluczowym kryterium wyboru, to co? Kupując OC dla auta terenowego klienci zwracają przede wszystkim uwagę na to, czy ubezpieczenie jest dostosowane do ich potrzeb – czy będzie obejmować na przykład wyprawy off-roadowe w trudnym terenie i związane z nimi możliwe uszkodzenia pojazdu. Równie ważna jest także profesjonalna i szybka obsługa, zarówno przy zawieraniu umowy, jak i przy ewentualnej likwidacji szkód. Dobrze jest więc postawić na takiego ubezpieczyciela, który ma w swojej ofercie ubezpieczenie dla samochodów terenowych, dla aut modyfikowanych czy zabytkowych. Wzorem może tu być brytyjska firma Lancaster Insurance, w której znaleźć można ubezpieczenia dedykowane dla właścicieli Land Roverów.

Szczegóły oferty przeczytać możemy na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/land-rover-insurance/  Posiadacze kultowych modeli Land Rovera, takich jak Defender, Discovery, Freelander, a także właściciele Jeepów Cherokee, Willys Jeepa czy innych aut z napędem na cztery koła, także pochodzących z armii, mogą liczyć na specjalne warunki ubezpieczenia. Przede wszystkim jest to ubezpieczenie „szyte na miarę”, a więc dostosowane do potrzeb konkretnego posiadacza pojazdu. Lancaster Insurance wie, że dla wyjątkowych klientów, pasjonatów motoryzacji i terenowych samochodów bardziej niż cena liczy się dobrze dopasowana oferta. Choć zaznacza, że i cena jest atrakcyjna.

Oferta dopasowana do potrzeb

Na jakie ubezpieczenie mogą liczyć właściciele terenówek? Przede wszystkim na takie, które uwzględnia wszystkie modyfikacje samochodu. Nieważne, czy Land Rover jest nowy i z fabrycznym wyposażeniem czy też został dostosowany przez właściciela, np. poprzez montaż wyciągarki, klatki bezpieczeństwa, przerobione zawieszenie itp. Ubezpieczenie obejmuje także wielu kierowców (nawet do 5) oraz komercyjne wykorzystanie samochodu (np. jako auto, którym wozi się pary młode do ślubu). Bez obaw można nim jeździć na rajdy i wynajmować pojazd – ubezpieczyciel może przygotować taki wariant polisy, który obejmuje wszystkie te pola eksploatacji samochodu. Takie ubezpieczenie to z pewnością lepszy wybór niż standardowa polisa dla posiadaczy osobowych, miejskich aut bez większych wymagań.

[1] http://proseedmag.pl/bez-kategorii/mfind-pl-az-59-polakow-przy-wyborze-ubezpieczenia-ocac-kieruje-sie-niska-cena-skladki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • robert (gość)

  Bardzo ciekawy artykuł, teraz będę wiedział w jaki sposób do mojej terenówki dobrać pakiet ubezpieczeń. :)

 • karol

  Artykuł świetny. Można się dowiedzieć z niego ciekawych rzeczy :)

 • sandra

  Przeczytałam dzisiaj ten artykuł i muszę stwierdzić, że mnie zaciekawił.

 • grażyna (gość)

  Jest to oczywiście ciekawe rozwiązanie, jednak dość często wygląda to nieco inaczej w praktyce.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Land Rover zdjęcia

Land Rover dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Land Rover Cena