Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ubezpieczenia OC. Ranking cenowy października. U kogo było najtaniej?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. 123RF	W październiku przeciętna stawka ubezpieczenia OC była podobna, jak w poprzednim miesiącu. Natomiast nastąpiły przetasowania w rankingu najtańszych ubezpieczycieli.

Październikowe zestawienie cen OC przygotowała porównywarka ubezpieczeniowa Ubea.pl. Opracowany barometr cenowy wskazuje, że przeciętna składka ubezpieczeń OC dla kierowców utrzymała się na bardzo podobnym poziomie jak poprzednio. Wcześniejsze rankingi sugerują jednak, że stabilizacja średniej ceny OC nie wyklucza ciekawych przetasowań w klasyfikacji "najtańszych" ubezpieczycieli. I takie zmiany rzeczywiście miały miejsce.

Zasady październikowego rankingu Ubea.pl nie uległy zmianie. Podobnie jak wcześniej na ranking składają się cztery osobne kategorie (obowiązkowe polisy OC, pakiety OC + NNW, pakiety OC + AC oraz pakiety OC + AC + NNW).

Jak informuje Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl, o kolejności poszczególnych zakładów ubezpieczeń w każdej kategorii zadecydowały wyniki ponad 100 000 indywidualnych kalkulacji wykonanych przez internautów. Co ważne, każdy spośród dziewięciu porównywanych ubezpieczycieli mógł zdobyć w rankingu liczbę punktów wynoszącą od 0,00 do 5,00.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

- Najniższy wynik wynoszący 0,00 punktów oznaczałby, że zakład ubezpieczeń we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę) ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeniowe z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.) musiałoby natomiast zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. Warto jednak podkreślić, że w praktyce wyniki na poziomie zbliżonym do 0,00 punktów lub 5,00 punktów wcale się nie zdarzają - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dane porównywarki Ubea.pl z okresu 1-31 październik 2019 r. wskazują, że najwięcej punktów zebrali następujący ubezpieczyciele:

 • w rankingu polis OC: You Can Drive - 4,17 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + NNW: You Can Drive - 4,08 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC: Link4 - 4,18 pkt.
 • w rankingu pakietów OC + AC + NNW: Benefia - 4,08 pkt.

Po porównaniu wyników rankingowych z września oraz października 2019 r. okazuje się, że firma Ergo Hestia, pomimo gorszych wyników MTU24, nadal ma powody do zadowolenia. Należąca do tej firmy marka You Can Drive zajęła bowiem pierwsze miejsce w rankingach polis OC oraz pakietów OC + NNW.

- Warto podkreślić, że w pierwszym przypadku You Can Drive zdetronizowało na pozycji lidera inną markę Ergo Hestii, czyli MTU24. Jeżeli natomiast chodzi o ranking pakietów OC + NNW, to awans You Can Drive dokonał się kosztem Link4 - wymienia Andrzej Prajsnarl.

Ranking OC dla kierowców X 2019 r. (przy każdej pozycji podano liczbę punktów)
1 You Can Drive 4,17
2 MTU24 3,98
3 Link4 3,90
4 Benefia 3,67
5 Aviva 3,41
6 Proama 2,95
7 Wiener 2,75
8 UNIQA 2,42
9 Generali 2,35

Zobacz także: Premiera Skody Octavii 4. generacji

Fot. 123RF
 • Poprzednie zdjęcie
 • 1 / 1
 • Następne zdjęcie

Fot. 123RF

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Michał (gość)

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Andrzej (gość)

  Polecam to ubezpieczenie z Ergo Hestii

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości