Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Ubezpieczenia OC. W których województwach są najniższe ceny?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Mariusz Kapała Od dłuższego czasu ceny OC regularnie maleją. Średnia składka w październiku wyniosła około 582 zł, podczas gdy na początku roku było to 619 zł. Podobnie jest w przypadku średnich składek za ubezpieczenie autocasco.

Jak informuje multiagencja CUK Ubezpieczenia, wśród regionów Polski, najniższe składki OC płacą mieszkańcy lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Aktualnie, średnie ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wyniosły tam kolejno 497 zł, 518 zł i 532 zł. Dodatkowo, poniżej sześciuset złotych, składki spadły w województwie warmińsko-mazurskim i opolskim – osiągnęły poziom 584 zł.

– Najniższa składka autocasco to 751 zł w województwie łódzkim, 757 zł w świętokrzyskim, 782 zł w wielkopolskim, 794 zł w śląskim oraz 796 zł w kujawsko-pomorskim – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

– W przedziale cenowym 600-700 zł za polisę OC, znalazło się większość regionów Polski. Stawkę w wysokości 601 zł osiągnęła Wielkopolska oraz Podlasie. Na następnych miejscach uplasowało się województwo łódzkie (615 zł), kujawsko-pomorskie (625 zł) oraz małopolskie (629 zł). Nieco wyższe ceny zaobserwowaliśmy w regionie lubuskim, śląskim, mazowieckim oraz zachodniopomorskim, gdzie stawki wyniosły kolejno: 637 zł, 640 zł, 645 zł i 689 zł – informuje ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Zobacz także: Używany Peugeot 607. Czy warto kupić?

Średnie ceny autocasco, które znalazły się pomiędzy najniższymi a najwyższymi wynoszą między 800 a 900 zł.

– Takie stawki zaobserwowaliśmy na Opolszczyźnie, Podlasiu, Warmii i Mazurach, Ziemi Lubuskiej, Małopolsce oraz Mazowszu. Ceny AC rozłożyły się tam w miarę równo i kolejno wyniosły 807, 823, 831, 831, 845 i 896 zł – dodaje Maciej Kuczwalski.

Najwyższe kwoty, musieli zapłacić mieszkańcy Pomorza oraz Dolnego Śląska. W tamtych częściach kraju średnie ceny OC wynoszą ponad 700 zł i liczą sobie kolejno 712 zł i 779 zł.

– W tych regionach najwyższe jest także nieobowiązkowe ubezpieczenie autocasco. W województwie dolnośląskim wyniosło 922 zł, a w pomorskim 912 zł. Do tego niechlubnego grona można zaliczyć jeszcze dwa regiony: zachodniopomorski oraz lubuski. W tych częściach Polski składka AC osiągnęła kolejno 923 zł i 911 zł – dodaje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Xxx (gość)

    Nie wiem od kogo są te informacje ale. Szukam najlepszej oferty na kontynuację ubezpieczenia. Auto mam zarejestrowane na pomorzu a mieszkam w województwie lubelskim i cena za full wariant w województwie pomorskim jest niższa o ok 900 PLN. Wszystko jest uzależnione od incydentów na naszych drogach w danych rejonach kraju.

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

  • Ekspert Superpolisy (gość)

    Przed zakupem ubezpieczenia warto skorzystać z porównywarki Superpolisa. Powala ona na porównanie ofert kilkunastu ubezpieczycieli i wybór najlepszej z opcji.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości