Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ubezpieczenia. Tak kończy się próba oszustwa. Można trafić do więzienia

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Krzysztof Łokaj Policjanci z Warki udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać fikcyjnych przestępstw. Tym razem sprawa dotyczy rzekomej kradzieży forda rangera o wartości 150 tys. złotych

Obywatel Polski przebywający na stałe w Norwegii powiadomił policję o kradzieży swojego Forda. Pojazd wartości 150 tys. zł miał pozostawić na parkingu przy jednym z marketów w Warce i pójść do sklepu. W czasie kiedy robił zakupy auto miało zostać skradzione.

Policjanci przeanalizowali całe zdarzenie i stwierdzili, że coś nie pasuje w historii opowiedzianej przez poszkodowanego. Ustalili, że do kradzieży auta nigdy nie doszło, a jego właściciel chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Już tego samego dnia 50-latek został zatrzymany.

Zobacz także: Będzie nowa kara dla właścicieli pojazdów

Następnego dnia funkcjonariusze odnaleźli Forda. Stał za skrzyniami na owoce w przechowalni na terenie gospodarstwa rolnego w Warce. Właściciel posesji, 46-letni mężczyzna został zatrzymany, tak samo jak 47-letni mieszkaniec Warszawy, który pomagał w ukryciu pojazdu.

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, zgłoszenia przestępstwa, którego nie popełniono oraz składania fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów i poręczeń majątkowych. Grozi im ośmioletni pobyt w więzieniu.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ekspert Superpolisy (gość)

    Niewykupowanie obowiązkowego ubezpieczenia OC to tylko pozorna oszczędność. Konsekwencje braku tego ubezpieczenia są bardzo dotkliwe. Poszukiwanie najtańszej oferty obowiązkowego ubezpieczenia OC przez kierowców w ogóle nie dziwi. Decydując się na zakup pierwszej z brzegu oferty mogą przepłacić nawet o kilkaset złotych. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto skorzystać z porównywarki, takiej jak Superpolisa. Umożliwia ona porównanie ofert kilkunastu ubezpieczycieli i wybór najkorzystniejszej dla siebie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości