Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Uciekał polnymi drogami. Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów

Data publikacji: Autor: (mm) Policja Dolnośląska/x-news

Fot. Policja Dolnośląska/x-news Kilka minut trwał policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą. Kierujący samochodem marki Audi, najpierw zatrzymał się do kontroli, ale kiedy zauważył, że policjanci zamierzają sprawdzić jego stan trzeźwości, zablokował drzwi pojazdu i gwałtownie ruszył.

26 lipca 2016 r. około godziny 8.00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Głogowa, zatrzymali do rutynowej kontroli, kierującego samochodem marki Audi. Początkowo kierowca zachowywał się spokojnie. Jego pojazd zwolnił i zatrzymał się we wskazanym przez policjantów miejscu.

Kiedy do kontrolowanego pojazdu zbliżył się funkcjonariusz z urządzeniem do kontroli trzeźwości, kierowca nagle zablokował drzwi pojazdu i gwałtownie ruszył, próbując uciec. Policyjny patrol ruszył za uciekającym. Kierowca gnał drogami gruntowymi i wąskimi uliczkami.

Redakcja poleca:

Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Audi A4 kontra BMW 3

Auto po powodzi. Jak rozpoznać?

Pojazd uciekającego mężczyzny wzbijał tumany kurzu, utrudniając widoczność. Policjanci kontynuowali jednak pościg, w efekcie którego zatrzymali kierowcę. Ponieważ nie chciał on wysiąść z samochodu, funkcjonariusze zmuszeni byli go wyciągnąć.

Przeprowadzone dalej badanie stanu trzeźwości wykazało u 59 – letniego mieszkańca Głogowa blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy grozi teraz nawet pozbawienie wolności do lat 2, a także utrata uprawnień do kierowania i wysoka kara finansowa.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Szakal_Zenon (gość)

    Tak się bawi elektorat PiS.

  • goliat do Szakal Zenon (gość)

    Tak się bawi twój ojciec Zenonie, który przychodzi do ciebie w nocy z wazeliną...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości