Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uczenie przez straszenie

Data publikacji: Autor: Anna Kulik - Gazeta Poznańska

Fot. Robert Kwiatek

Zmiażdżone samochody, spalona karoseria i zmasakrowane ciała ofiar - tak drastyczne zdjęcia i film z miejsca wypadku będą wkrótce oglądać pełnoletni uczniowie szkół średnich w Polsce. Specjalną, przejmującą prezentację przygotowali warszawscy policjanci. Wszystko po to, by uświadomić młodym ludziom tragiczne mogą być skutki brawurowej jazdy samochodem.

 

Prezentacja przeznaczona jest wyłącznie dla uczniów pełnoletnich. Będzie przedstawiana wyłącznie w tych szkołach, które sobie tego zażyczą. Zajęcia z policjantami nie będą obowiązkowe. Szkoły same zdecydują, czy spotkania z policją będą się odbywać w ramach lekcji wychowawczych, czy będą to zajęcia pozalekcyjne.Fot. Robert Kwiatek

 

Z policyjnych statystyk wynika, że największa liczbę ofiar śmiertelnych (na ogólną liczbę wypadków) jest powodowana przez najmłodszych stażem i wiekiem kierowców. W 2004 roku kierowcy w wieku 18-24 lata byli sprawcami 219 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób. – Chcemy przemówić tym młodym ludziom do wyobraźni. Pragnę podkreślić, że konsultowaliśmy nasz pomysł z psychologami, którzy go zaakceptowali – powiedział autor prezentacji podinspektor Wojciech Pasieczny z Komendy Stołecznej Policji.

 

Dotychczas podobne zdjęcia i filmy prezentowane były wyłącznie na specjalnych kursach dla kierowców, którzy chcieli zmniejszyć liczbę swoich punktów karnych. Wczoraj o możliwość zdobycia prezentacji pytali stołecznych policjantów dyrektorzy szkół z Poznania, Grodziska Mazowieckiego, Krakowa, Katowic i Łodzi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości