Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uczniowie pokażą, jak znają kodeks drogowy

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Uczniowie pokażą, jak znają kodeks drogowy Już w środę uczniowie szkół podstawowych z całego Pokarpacia wezmą udział w wojewódzkim finale ogólnopolskiego turnieju „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zawody mają popularyzować przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Turniej odbędzie się w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 1 i pobliskim miasteczku ruchu drogowego. Początek o godzinie 9. Do rywalizacji przystąpią trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach powiatowych.

Ogółem 69 uczniów reprezentujących podkarpackie powiaty i miasta na prawach powiatów. Każdy z uczestników będzie musiał rozwiązać test z zasad ruchu drogowego oraz wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód i miasteczku rowerowym. Ponadto, jeden reprezentant drużyny wykona zadanie praktyczne z pierwszej pomocy.

Głównym organizatorem wojewódzkiego finału są Zarząd Okręgowy w Rzeszowie Polskiego Związku Motorowego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Patronat honorowy objęli Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego, Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki oraz Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Wojciech Tatara
fot. Dariusz Danek

Uczniowie pokażą, jak znają kodeks drogowy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uczniowie pokażą, jak znają kodeks drogowy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości