Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Udany występ

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Fiat Sebastian Frycz i Maciej Wodniak zajęli trzecie miejsce w klasie A-7 29. edycji włoskiego rajdu „Mille Miglia” - pierwszej rundy tegorocznych mistrzostw Europy.

Fot. Fiat

 

Załoga Fiata Auto Poland wystartowała we Włoszech treningowo, w ramach przygotowań do sezonu. Sebastian Frycz prowadził model Stilo w specyfikacji A-grupowej.

 

- Po raz pierwszy startowałem w tym rajdzie i muszę przyznać, że „Mille Miglia” bardzo mnie zaskoczył. Włoskie OS-y były naprawdę wąskie, często ledwie na szerokość Fot. Fiat rajdówki i pełne technicznych pułapek. Przebiegały do tego wysoko, miejscami powyżej 2 tys. m n.p.m. Znalezienie podobnych dróg w Polsce jest niemożliwe. No i ta pogoda. Wiosna we Włoszech nigdy się nie spóźnia, a tymczasem w „Mille Miglia” nie dość, że padało, to w niektórych miejscach na poboczach leżał świeży śnieg. Fiata Stilo nie da się oczywiście porównywać do naszego Punto Super 1600. Jechaliśmy tzw. A-grupą, ale był to model prawie seryjny, z normalnymi hamulcami i tylko nieznacznie zmienionym podwoziem. Mimo tego Stilo dzielnie przetrzymał kilkanaście odcinków specjalnych tego trudnego rajdu i bez problemów dojechaliśmy do mety – powiedział po rajdzie Sebastian Frycz.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości