Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Udoskonalony Mercedes klasy CLK

Data publikacji: Autor: (mp)

 Sprzedawany od maja 2002 roku Mercedes-Benz klasy CLK otrzymał nowe wyposażenie.

Już niedługo będzie można go nabyć z systemem Direct-Control, który doda walorów sportowych temu i tak już bardzo sportowemu autu.

 

Pakiet Direct-Control to bardziej bezpośredni układ kierowniczy, zmodyfikowany układ ESP oraz szybsze przełączanie biegów w 6-cio stopniowej przekładni.

 

Mercedesa CLK można obecnie nabyć z jednym z siedmiu silników, poczynając od 5-cylindrowego wysokoprężnego w modelu CLK 270 CDI (170 KM), poprzez benzynowy silnik V6 w modelu CLK 240 (170 KM), aż po 8-cylindrowy silnik widlasty w modelu CLK 55 AMG (367 KM i 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego). Współpracują z nimi dwie przekładnie: 6-cio biegowa, oraz najnowocześniejsza obecnie na świecie: 7-mio biegowa skrzynia automatyczna 7G-Tronic. Ta ostania dostępna jest jedynie w najdroższym modelu CLK 55 AMG. W połączeniu z ogromną mocą i wysokim momentem obrotowym pozwala na przyspieszanie do 100 km/h (w zależności od rodzaju nadwozia) w 5.9 s. (coupe) lub 6.1 s. (cabrio).

 

Do chwili obecnej sprzedano ok. 135 tys. sztuk Mercedesa CLK. Producenci przewidują, że pakiet Direct-Control przyczyni się do zwiększenia zainteresowania autem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości