Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ufają Volkswagenom... jak swoim żonom

Data publikacji: Autor: (am)

fot. Volkswagen Żona może nie jest idealna, ale świetnie ją znamy i generalnie rzecz biorąc, można na niej polegać.

Badania Readers Digest dowodzą, że Volkswagen jest marką obdarzoną największym zaufaniem spośród firm motoryzacyjnych w Niemczech.

 

fot. Volkswagen Volkswagen został sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzymując 20 procent wszystkich głosów i tym samym stał się zwycięzcą. Czytelnicy z Austrii, Szwajcarii i Belgii również wybrali markę Volkswagen jako najbardziej godną zaufania.

 

W ankiecie wzięło udział 30 000 czytelników, w tym 8 100 w Niemczech. Zapytano konsumentów, nie wskazując żadnych marek, która zasługuje na miano ich najbardziej zaufanej. W badaniach przeprowadzonych wśród 38 454 niemieckich kierowców należących do ADAC, niemieckiego klubu motoryzacyjnego, Zarówno Volkswagen, jak i zresztą Mercedes-Benz, wypadły słabo pod względem ogólnej satysfakcji użytkowników. W rankingu poszczególnych marek Japończycy dosłownie zdystansowali marki niemieckie. Siedem pierwszych miejsc, czyli marek, których samochody dostarczyły kierowcom największej satysfakcji, to marki japońskie. Dopiero na ósmym miejscu jest Porsche, zaś na jedenastym BMW. Auta Volkswagena uplasowały się na 31. pozycji, a Mercedesa na 32. pozycji. Zważywszy, że ranking obejmował 33 marki, wyniki VW i Mercedesa uznać należy za katastrofalne.

 

Najwyraźniej więc, z zaufaniem Niemców do Volkswagena jest podobnie, jak z zaufaniem do żony: może nie jest idealna, ale świetnie ją znamy i generalnie rzecz biorąc, można na niej polegać.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości