Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Ujawnimy pijanych kierowców!

Data publikacji: Autor: Grzegorz Bryszewski (ms)

Ujawnijcie nazwiska pijanych kierowców - apelujemy do sądów, które publikację nazwisk amatorów "jazdy na gazie" mogą nakazać w wyrokach. Takie możliwości mają również policjanci.

 

Warunkiem jest jednak, wobec kierowcy złapanego na jeździe po pijanemu, zgoda prokuratora. Takie przypadki już są - dolnośląska policja pierwszych kierowców zamieściła już w lutym na swojej stronie internetowej. Tym bardziej że pijanych na drogach stale przybywa.


Miesiąc temu sławieńska policja (woj. pomorskie) złapała Stanisława Chabowskiego, radnego tamtejszego powiatu.
- Policjanci otrzymali, wieczorem 3 lutego, informację o dziwnie zachowującym się kierowcy samochodu - relacjonuje Piotr Wenc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. - Gdy do pojazdu podszedł umundurowany policjant, jego kierowca włączył silnik i odjechał. Został zatrzymany na swojej posesji. Był wyjątkowo agresywny, więc w akcji brało udział czterech funkcjonariuszy. W ruch poszły kajdanki.


Chabowski tłumaczył, że doszło do policyjnego najścia na jego posesję, a do zatrzymania nie doszło na ulicy, więc było bezprawne. Okazało się, po badaniach laboratoryjnych, że miał we krwi - w chwili zatrzymania - 2,9 promila alkoholu. Usiłowaliśmy się skontaktować z rajcą. - Nic nie mam do powiedzenia. Toczy się sprawa sądowa, a zanim się nie zakończy, nic nie powiem - rzucił tylko do słuchawki Chabowski.


Z kolei w Czersku ponownie złapano 39-letniego Dariusza T. To lekarz, który po pijanemu dyżurował w sylwestra w czerskim pogotowiu. Tym razem również był nietrzeźwy i na dodatek spowodował kolizję drogową. Na ul. Starogardzkiej w Czersku uderzył fiatem 126 p w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód. Doktor stracił na razie prawo jazdy.


- W pierwszym badaniu alkotest wykazał 1,56 promila, natomiast w drugim 1,64 - mówi Sławomir Janicki, komendant Komisariatu Policji w Czersku. Lekarz stracił też pracę w czerskim pogotowiu. Nadal pracuje jednak w ośrodku zdrowia w Brusach. Teraz ma urlop.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości