Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Układ chłodzenia

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Dariusz Lisowski Naprawa układu chłodzenia polega na wymianie zużytych części na sprawne. Tylko nieliczne części można naprawić.

Fot. Dariusz Lisowski

 

Nieszczelności chłodnic mosiężnych można usunąć w zakładzie specjalistycznym przy wykorzystaniu procesu lutowania. Regenerację pompy wodnej warto wykonać tylko w samochodach unikalnych, do których nie ma nowych pomp. W pozostałych przypadkach nie ma to uzasadnienia, bowiem koszt nowej pompy jest niewiele wyższy od regenerowanej. Termostat, czujniki temperatury, uszczelki i armaturę gumową należy wymieniać na nową. Naprawa tych części może być uzasadniona tylko doraźnym celem, jakim jest dotarcie do warsztatu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • andrzej (gość)

    Słabym punktem układu chłodzenia Seicento jest wentylator. W czasie 3 letniej gwarancji już go raz wymieniłem. Teraz już się zawiesił (styczeń), nie może ruszyć. Nie jest używany bo zimno ale na wiosnę będzie gotował. Proszę o podpowiedż co poza zakupem nowego wentylatora lub lepszego auta można zrobić.

  • JACK (gość)

    Radziłbym na wiosnę wymontować wentylator i rozruszać go za pomocą WD-40,nastepnie nasmarować ośki olejem silnikowym.Po dokonaniu tego zabiegu należy podłączyć go bezpośrednio do akumulatora lub prostownika (celem sprawdzenia) aby popracował przez parę minut i się rozruszał. Wtyczkę z wentylatora należy przeczyścić oraz złączyć na wazelinę aby ograniczyć dostęp wilgoci (śniedzenie styków).Ponadto proszę sprawdzić czujnik temperatury płynu i jego wtyczkę także złączyć na wazelinę.Po tych zabiegach należy rozgrzać silnik doprowadzając do samoczynnego włączenia się wentylatora celem sprawdzenia poprawności działania całego układu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości