Wszystko
o samochodach

Gadżety

Układ nawigacji

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Blaupunkt: Korzystanie z systemu nawigacji satelitarnej jest bardzo wygodne. Dzięki stworzeniu odpowiednich map naszego kraju, GPS zaczął się rozpowszechniać również w Polsce. Już od kilku lat system GPS jest stosowany do określania położenia pojazdów w terenie, lecz dopiero od około roku dobrze działa na terenie Polski.

Już od kilku lat system GPS jest stosowany do określania położenia pojazdów w terenie. Lecz dopiero od około roku nawigacja satelitarna dobrze działa na terenie Polski, ponieważ stworzono profesjonalne mapy cyfrowe kraju z aktualną siecią dróg i infrastrukturą towarzyszącą. Fot. Blaupunkt: Korzystanie z systemu nawigacji satelitarnej jest bardzo wygodne. Dzięki stworzeniu odpowiednich map naszego kraju, GPS zaczął się rozpowszechniać również w Polsce.

 

Zestaw GPS z dokładną mapą pomaga w sprawnym dotarciu do celu i może być niezwykle użyteczny dla osób często przemieszczających się w terenie. Obecnie w samochodach klas wyższych do wyposażenia podstawowego weszły odbiorniki GPS, których ekran jest wbudowany w panel centralny. W sklepach są oferowane odbiorniki radiowe z GPS, urządzenia dedykowane tylko do nawigacji przeznaczone do montażu w pojeździe oraz dwie grupy urządzeń mobilnych: telefony komórkowe z odbiornikiem GPS oraz przenośne komputery zwane i-paq czy palmtop.

 

Właśnie takie urządzenia doposażone w antenę i automapę są godne polecenia, ponieważ mają niewygórowane ceny, mogą być dodatkowo wykorzystywane do współpracy z komputerem stacjonarnym, a ich duży ekran pozwala bardzo dobrze nawigować.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Moirte (gość)

  a coś więcej ceny propozycje takich urzadzeń. ?? nie połepkach panowie

 • Jarooo (gość)

  Też nie widzę sensu pisania takich artykułów dla samego łatania dziur w serwisie. Takie pisanie na siłę. Autor mógłby się wysilić, przedstawiając za i przeciw różnych modeli GPS, doradzić co kupić, w jakiej cenie. W zeszłym roku w "Motorze" był obszerny test map polski przeznaczonych dla GPS. Żadna mapa nie nadawała się do użytku, a kierowca, który zaufałby w 100% takiej mapie zostałby skierowany tak, że robiłby do 100% więcej kilometrów :) Pamiętam że ładne jaja na tych mapach wychodziły. Tak więc trochę więcej kompetencji byśmy prosili...

 • Komentarz usunięty.
 • pawel (gość)

  Witam serdecznie.Jestem uzytkownikiem takiego zestawu GPS jesli chodzi o palmtop to jest rewelacja, gorzej jednak o mape na stronie www.automapa.com.pl mozecie obejrzec demo i uzyskac wiecej info. Dla nowych uzytkownikow nie polecam stosowania drogi najkrotszej bo wyladujecie gdzies w polu (w doslownym slowa znaczeniu) znam to z praktyki.Jesli chodzi o droge szybka moze byc.Cena takiego zestawu w zaleznosci od rodzaju P-ipaq waha sie od 2000 - 4000 PLN

 • Użytkownik Nawigacji (gość)

  Witam. Posiadam od roku Palmtopa z wbudowaną anteną GPS. Pokonuje rocznie ok. 50 000 km.i jestem bardzo zadowolony z mojej nawigacji. Odnośnie ceny to teraz Palmtopa z wbudowaną anteną GPS można kupić za niecałe 1200 zł.(ja swojego kupiłem wysyłkowo w www.acris.pl Polecam strone i firme ).Automapa Polski jest prawie idealna.Nie dajcie sie zwieśc że to może niedziałać,gubić sygnał i td. naprawde warto kupić.I jeszcze jedno na Palmtopie możecie pograć sobie w gierki,popracować w Word, Excel,obejrzeć film posłuchać mp3.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości