Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ukradł 30 aut i wpadł!

Data publikacji: Autor: (em) - Express Ilustrowany

Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach w ręce policji wpadł 24-letni złodziej samochodowy Łukasz S., znany w łódzkim półświatku jako "Łuki". Policja podejrzewa, że mężczyzna tylko od kwietnia ubiegłego roku ukradł co najmniej 30 aut!

 

Ostatniej kradzieży "Łuki" dopuścił się w nocy z wtorku na środę w Łodzi na ul. Chryzantem. Odjechał Nissanem Micrą...

 

- Następnego dnia złodziej skontaktował się ze mną telefonicznie i zażądał 1000 zł okupu. Pieniądze miałem przekazać przez kuriera - relacjonuje Marek Chmielewski, właściciel auta.

 

Jednak wcześniej policjanci z sekcji do walki z przestępczością samochodową dopadli Łukasza S. w wynajętym mieszkaniu na Dołach. Znaleźli tam dokumenty od Nissana Micry, radioodtwarzacze, tablice rejestracyjne, kołpaki, koła dojazdowe oraz łamaki.

 

Skradzioną Micrę funkcjonariusze odnaleźli na ul. Spornej. A na ul. Kasprzaka stało Daewoo Tico, które "Łuki" ukradł wcześniej. Łukasz S. specjalizował się w kradzieżach Mercedesów, Volkswagenów, Daewoo i starszych Fiatów.

 

W ubiegłym roku "Łuki" za kradzieże samochodów został tymczasowo aresztowany. Sąd uchylił jednak areszt i "Łuki" wyszedł na wolność. We wrześniu został skazany na 2, 5 roku więzienia. Nie stawił się jednak do aresztu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości