Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ukraińcy w FSO

Data publikacji: Autor: Ryszard Polit

Fot. Maciej Pobocha: Wiele wskazuje na to, że inwestorem w FSO będzie ukraiński AvtoZAZ. Wiele wskazuje na to, że warszawskiej FSO uda się pozyskać partnera. Państwowe akcje FSO ma kupić ukraiński AvtoZAZ.

Firma AvtoZAZ jest od dwóch lat głównym odbiorcą samochodów produkowanych przez FSO. Na Ukrainę eksportuje się blisko 90 procent produkcji, która w tym roku ma wynieść około 50 tys. sztuk. Ukraiński inwestor chce nawiązać bliższą współpracę z FSO.

 

AvtoZAZ odkupił długi FSO od największych wierzycieli – Banku Millennium, BPH i Banku Handlowego i tym samym zyskał prawo do części majątku FSO. Inwestor prowadzi też rozmowy z innymi bankami-wierzycielami. Co więcej, AvtoZAZ jako jedyny złożył formalną ofertę zakupu Fot. Maciej Pobocha: Wiele wskazuje na to, ¿e inwestorem w FSO bêdzie ukraiñski AvtoZAZ. akcji FSO. By umożliwić taką transakcję, rząd na posiedzeniu w dniu 9. listopada podjął uchwałę o sprzedaży akcji FSO należących do państwa w trybie niepublicznym. Minister Skarbu rozpoczął więc rozmowy z ukraińskim inwestorem w sprawie sprzedaży 20 procent akcji należących do państwa.

 

Wydaje się, że dotychczasowe posunięcia AvtoZAZ napawają optymizmem i taki nastrój panuje w FSO. Rzecznik prasowy FSO, Krystyna Danilczyk, powiedziała nam, że zakończenie rozmów z AvtoZAZ jest bardzo bliskie  i powinny być one sfinalizowane do końca roku.

 

FSO może produkować Matizy i Lanosy do końca 2006 r. i sprzedawać je do połowy 2007 r. Według nieoficjalnych informacji Avto ZAZ odkupił prawa do produkcji zmodernizowanego Lanosa i być może ta wersja będzie wytwarzana w FSO. Świadczyć to może również o poważnym zainteresowaniu ukraińskiego inwestora warszawską fabryką.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości