Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ul. Poniatowskiego - prawie gotowa, ale jeszcze nie oddana do użytku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ul. Poniatowskiego - prawie gotowa, ale jeszcze nie oddana do użytku Ul. Poniatowskiego To była najbardziej dziurawa droga w mieście. Jest już prawie gotowa, ale nie została jeszcze oddana do użytku. Kierowcy i tak po niej jeżdżą, choć obowiązuje zakaz ruchu. 

Remontowana od kwietnia ulica Poniatowskiego w niczym nie przypomina dziurawej trasy sprzed kilku miesięcy. 

Nawierzchnia nie wygląda już, jak ser szwajcarski, na której można było urwać zawieszenie. Ulica została poddana gruntownej przebudowie. Zniknęły wyrwy i prowizoryczne łaty. Wymieniono instalacje sanitarne i kanalizację deszczową. Zbudowano zatoczkę autobusową. Rozebrano stary chodnik, a na jego miejscu ułożono nowy, razem ze ścieżką rowerową z polbruku. Odremontowano też wiadukt kolejowy nad ulicą. Choć na całej długości tej drogi w dalszym ciągu obowiązuje zakaz ruchu (nie dotyczy miejscowych mieszkańców i przedsiębiorców), to po wyłożeniu nowego asfaltowego dywanika pod koniec października samochodów na ulicy przybyło.

– Przejeżdżałem tamtędy ostatnio. Poniatowskiego jest już praktycznie gotowa. Kierowcy już jeżdżą. Wystarczy postawić znaki i ją udostępnić – mówi pan Stanisław Opolski, taksówkarz ze Słupska i dopytuje, ile jeszcze słupszczanie będą czekać na oddanie ulicy do użytku. Kompleksowy remont miał zakończyć się przed końcem roku, ale jak informuje Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej, ostateczny termin oddania jej do użytku wyklaruje się w ciągu następnych dwóch tygodni.

– Wszystko zależy od wykonawcy, który musi zainstalować jeszcze oznakowanie poziome i pionowe. Mamy informację, że zostanie to wykonane na dniach. Dopiero wtedy wpuścimy kierowców – informuje M. Grzybiński.– Pozostały nam też drobne roboty wykończeniowe, ale praktycznie ulicą można już jeździć – mówi Maciej Konopka, dyrektor w Strabag Polska.

– Ulicę oddamy na pewno przed Bożym Narodzeniem – podkreśla. 
Remont przyszłego odcinka ringu miejskiego objęty jest 50 procentowym dofinansowaniem ze środków europejskich.

– Jakość robót musi tym samym spełniać wyśrubowane unijne normy – tłumaczy Grzybiński.Asfalt, który ułożono miesiąc temu, musiano frezować. Okazało się, że samochody, które będą jeździć Poniatowskiego mogą generować zbyt duży hałas.

– Położyliśmy specjalną warstwę asfaltu o obniżonej głośności, ale pomiary nie były satysfakcjonujące. Po ułożeniu nowej hałas stłumiliśmy o 6-7 decybeli – podkreśla Maciej Konopka.Po oddaniu ulicy robotnicy przeniosą się wyżej, na ulicę Grunwaldzką. Wykonają prace przygotowawcze i zabezpieczą ulicę przed zimą. Powrócą na nią na wiosnę przyszłego roku, którą zgodnie z ustaleniami mają oddać do użytku we wrześniu 2012 roku. 

Autor: Alek Radomski 
Foto: Kamil Nagórek 

Ul. Poniatowskiego - prawie gotowa, ale jeszcze nie oddana do użytku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ul. Poniatowskiego - prawie gotowa, ale jeszcze nie oddana do użytku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości