Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ułatwiona rejestracja

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Kamila Jóźwiak: Pomysł stołecznych urzędników ma pozwolić na rozładowanie kolejek osób ubiegających się o rejestrację pojazdu.
Rejestrowanie samochodów w Warszawie staje się prostsze. Wymagane do tego dokumenty można składać w Wydziałach Obsługi Mieszkańców.

 Fot. Kamila Jó¼wiak: Pomys³ sto³ecznych urzêdników ma pozwoliæ na roz³adowanie kolejek osób ubiegaj±cych siê o rejestracjê pojazdu.

W celu ułatwienia procedury rejestrowania pojazdów stołeczni urzędnicy wprowadzili możliwość składania wymaganych dokumentów w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców (WOM). Co więcej – w sytuacji załączenia wraz z drukiem numeru telefonu możemy spodziewać się kontaktu ze strony urzędnika, który po załatwieniu formalności umówi petenta po odbiór dokumentów na konkretny dzień i godzinę. Pozwoli to na rozładowanie wielogodzinnych kolejek.

 

Obecnie w Stolicy funkcjonuje siedem WOM-ów na dzielnice: Bemowo, Białołęka, Rembertów, Targówek, Ursus, Wesoła i Włochy.  W przypadku, gdy w dzielnicy nie działa jeszcze WOM, dokumenty można składać w delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.   

 

Posunięcie władz Warszawy jest kolejnym w Polsce mającym ułatwić rejestrowanie pojazdów. Niedawno w Gdańsku wprowadzono możliwość załatwiania związanych z tym procedur przez Internet.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości